Szybka wyszukiwarka wartości współczynnika ciepła Uc dla przegród budowlanych służy do sprawnego wyszukania gotowych kalkulacji tego parametru przegrody. Intuicyjny i łatwy panel zawiera trzy rodzaje podstawowych przegród budowlanych :

  • podłogi,
  • ściany,
  • dachy

dla których po wskazaniu za pomocą suwaków oczekiwanej wartości współczynnika przenikania ciepła Uc można uzyskać gotowe kalkulacje w postaci plików pdf.

Wyszukiwarka służy również do sprawdzenia jaka grubość produktu z wełny skalnej  ROCKWOOL w projektowanej przegrodzie spełni określony warunek Ucmax – dopuszczalnej wartości współczynnika przenikania ciepła danej przegrody względem wymagań zapisanych w aktualnych Warunkach Technicznych.

Wyszukiwarka zintegrowana jest w całości z platformą ROCKWOOL Design Cloud przez co wszystkie wyszukiwania można przypisać do danego projektu i w ten sposób mieć uporządkowaną informację w tzw. „chmurze” ROCKWOOL.

Tak jak pozostałe programy dostępne w ROCKWOOL Design Cloud z wyszukiwarki można korzystać zarówno na komputerach stacjonarnych jak i na urządzeniach mobilnych. Narzędzie to dostępne jest poprzez naszą stronę www.rockwool.pl i doskonale pracuje na każdej przeglądarce internetowej obsługującej HTML5.