Wyszukiwarka wartości współ. ciepła U

to nowoczesne i profesjonalne narzędzie stworzone głównie do szybkiego wsparcia pracy architektów i projektantów ułatwiające sprawne uzyskanie informacji w postaci dokumentu pdf o parametrach cieplnych danej przegrody w której zastosowano produkty ze skalnej wełny ROCKWOOL .

Szybka wyszukiwarka wartości współczynnika ciepła Uc dla przegród budowlanych służy do sprawnego wyszukania gotowych kalkulacji tego parametru przegrody. Intuicyjny i łatwy panel zawiera trzy rodzaje podstawowych przegród budowlanych :

  • podłogi,
  • ściany,
  • dachy

dla których po wskazaniu za pomocą suwaków oczekiwanej wartości współczynnika przenikania ciepła Uc można uzyskać gotowe kalkulacje w postaci plików pdf.

Wyszukiwarka służy również do sprawdzenia jaka grubość produktu z wełny skalnej  ROCKWOOL w projektowanej przegrodzie spełni określony warunek Ucmax – dopuszczalnej wartości współczynnika przenikania ciepła danej przegrody względem wymagań zapisanych w aktualnych Warunkach Technicznych.

Wyszukiwarka zintegrowana jest w całości z platformą ROCKWOOL Design Cloud przez co wszystkie wyszukiwania można przypisać do danego projektu i w ten sposób mieć uporządkowaną informację w tzw. „chmurze” ROCKWOOL.

Tak jak pozostałe programy dostępne w ROCKWOOL Design Cloud z wyszukiwarki można korzystać zarówno na komputerach stacjonarnych jak i na urządzeniach mobilnych. Narzędzie to dostępne jest poprzez naszą stronę www.rockwool.pl i doskonale pracuje na każdej przeglądarce internetowej obsługującej HTML5.

fri, legplan, db check, tools
Narzędzia i Programy

SoundPro - Izolacyjność Akustyczną

Program SoundPro służy do doboru rozwiązań w systemach suchej zabudowy między innymi ścian działowych.

Czytaj więcej
Install guide, how to guide, work instruction
Narzędzia i Programy

Kalkulator U - Współczynnik Cieplno-Wilgotnościowy

Kalkulator umożliwia analizę projektowanych przegród jednorodnych i niejednorodnych pod kątem izolacyjności cieplnej, kondensacji pary wodnej oraz wysychania wilgoci.

Czytaj więcej
architect, architects, people, man, men, plan, plans, planning, desk, office, computer, detail, detail drawing, germany
Narzędzia i Programy

OPTIHouse - Dom Nieskoenergetyczny

Optihouse to narzędzie obliczeniowe służące do wykonania analizy relacji pomiędzy jakością energetyczna budynku a kosztami poniesionymi na jej osiągnięcie.

Czytaj więcej
planungshelfer rohrleitung app, smartphone,mobile phone, hvac, consultancy, germany
Narzędzia i Programy

Kalkulator Ilości Wełny Skalnej

Kalkulator ilości wełny skalnej to narzędzie, które szybko wyliczy ilość materiału potrzebnego do wykonania izolacji, dla ścian, poddaszy czy podłogi.

Czytaj więcej
Fire safety, fire resilience, smoke, fire fighters
Narzędzia i Programy

FIREPRO - Współczynnik Przenikania Ciepła

Program FIREPRO jest to profesjonalne narzędzie, ułatwiające prawidłowy dobór grubości izolacji w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Czytaj więcej
thumb, thumbnail, service, services, form, planning assistance, planungshilfen, prodach planungsbogen, germany
Narzędzia i Programy

Generator LEED - Certyfikacja Materiałów Budowlanych

Generator oświadczeń LEED umożliwia przygotowanie wymaganej w procesie certyfikacji LEED dokumentacji na temat zastosowanych materiałów izolacyjnych.

Czytaj więcej
denk breder, campagnefoto
Narzędzia i Programy

HeatRock - Program do Obliczania Strat Ciepła

Zaawansowane narzędzie wspomagające inżynierów w skomplikowanych obliczeniach dotyczących doboru izolacji termicznej.

Czytaj więcej