Doskonałe własności cieplne

Optymalna temperatura, niezależnie od pogody na zewnątrz

Utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu jest lepsze dla Ciebie i dla środowiska

Dzięki wełnie skalnej w budynku przez cały rok panuje właściwa temperatura i dobry mikroklimat w pomieszczeniach, co zapobiega infekcjom i wpływa na zachowanie zdrowia. Latem mieszkańcy mogą cieszyć się przyjemnym chłodem, a zimą ogrzane mury trzymają ciepło. Dobre ocieplenie przekłada się też na niskie koszty ogrzewania. 

Wysokiej klasy produkty firmy ROCKWOOL przyczyniają się do oszczędności energii. Jak to się dzieje? 

Nasze produkty czerpią swoje właściwości termiczne z maleńkich kieszeni powietrza uwięzionych w fizycznej strukturze wełny skalnej. Kieszenie powietrzne umożliwiają izolacji wypychanie gorącego powietrza w gorącym klimacie na zewnątrz i zatrzymywanie ciepłego powietrza w zimnym klimacie. Utrzymywanie stałej temperatury w pomieszczeniach jest lepsze dla nas i otaczającego nas środowiska. Dzięki temu warunki życia i pracy stają się zdrowsze i wygodniejsze, pomagając ludziom w rozwoju, szczególnie w środowisku miejskim. Utrzymanie temperatury może znacznie obniżyć koszty ogrzewania, chłodzenia i wentylacji oraz zmniejszyć ślad węglowy budynku. 

Izolacja ROCKWOOL jest bardzo elastycznym materiałem, który działa we wszystkich przestrzeniach jako bufor chroniący przed wahaniami temperatury. Zmniejszając przepływ powietrza i ciepła, nasze produkty zachowują swój kształt i gęstość, dzięki czemu działają równomiernie przez cały  okres użytkowania budynku. Jest to część naszego zaangażowania w budowanie zrównoważonych miast, które promują ludzki rozwój. Produkty ROCKWOOL utrzymują gorące i chłodne powietrze tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne. 

Nasze produkty czerpią swoje właściwości termiczne z niewielkich przestrzeni wypełnionych powietrzem uwięzionych w fizycznej strukturze wełny kamiennej. Te przestrzenie powietrzne umożliwiają izolacjom utrzymywanie gorącego powietrza w gorącym klimacie i zatrzymywanie ciepłego powietrza w zimnym klimacie.

Czy wiesz że ?

Wilgoć i pleśń mogą mieć szkodliwy wpływ na zdrowie tkaniny budowlanej, właściwości termiczne budynku i zdrowie dróg oddechowych użytkowników. Zrozumienie oddychalności ma kluczowe znaczenie dla tworzenia zdrowych, trwałych, działających budynków.

RockWorld imagery,The Big Picture, poeple, view, woman
Aby sprostać największym światowym wyzwaniom, wykorzystujemy 7 zalet kamienia.

Siły Zamknięte w Wełnie Skalnej

Dowiedz się więcej o siłach zamkniętych w mineralnej wełnie skalnej.