Własności akustyczne

Miasto, które nigdy nie śpi, nie pozwala mu się obudzić

Urbanizacja często zbliża infrastrukturę i budynki mieszkalne

Od kolei po tramwaje, drogi do lotnisk, dobra infrastruktura jest kluczowa dla życia w mieście, co może być bardzo hałaśliwe. Wynikające z tego wibracje przenoszone z ziemi, hałas komunikacyjny - i nie wspominając o zanieczyszczeniu hałasem - wszystkie mają poważny i negatywny wpływ na nasze samopoczucie, szczególnie na gęsto zaludnionych obszarach. Ochrona przed niechcianym hałasem może mieć pozytywny wpływ na naszą fizjologię, zdolność uczenia się i zachowania społeczne. Produkty ROCKWOOL charakteryzują się wysoką gęstością, co czyni je wyjątkowo odpornymi na przepływ powietrza i znakomicie redukują hałas i pochłanianie dźwięku, co oznacza, że nawet najsilniejsza infrastruktura działa ciszej.

Ochrona przed niechcianym hałasem może mieć pozytywny wpływ na naszą fizjologię, zdolność uczenia się i zachowania społeczne. Produkty ROCKWOOL charakteryzują się wysoką gęstością, co czyni je wyjątkowo odpornymi na przepływ powietrza i znakomicie redukują hałas i pochłanianie dźwięku, co oznacza, że nawet najsilniejsza infrastruktura działa ciszej.

Strukturę wełny kamiennej można zaprojektować tak, aby izolowała i kontrolowała wibracje i hałas z miejskich systemów transportowych, zmniejszając jej szkodliwy wpływ na ludzi i budynki.

Mieszkając w pobliżu lotniska, hałas, który słychać w domu, zmniejsza się o 40 procent, jeśli dach jest izolowany wełną mineralną ROCKWOOL.

Czy wiesz że?

Wełna skalna ma otwartą, porowatą strukturę, która powoduje, że produkty ROCKWOOL są z natury wysoce wydajnymi pochłaniaczami dźwięku. W szkołach, które nie korzystają z technologii pochłaniania dźwięku, dzieci nie słyszą 25% słów wypowiedzianych przez ich nauczycieli.

RockWorld imagery,The Big Picture, kids, school, people, children
Aby sprostać największym światowym wyzwaniom, wykorzystujemy 7 zalet kamienia.

Siły Zamknięte w Wełnie Skalnej

Dowiedz się więcej o siłach zamkniętych w mineralnej wełnie skalnej.