Trwałość

Witaj w budynkach, które kształtują przyszłość

1 000 000 osób co tydzień przenosi się do środowisk miejskich

Odporność - to ważna cecha wełny skalnej – dzięki specjalnej strukturze ten materiał nie kruszy się, nie odkształca i nie wybrzusza, pozostaje niezmienny mimo najbardziej niedogodnych warunków atmosferycznych. Wszystko to sprawia, że wełna skalna wytrzyma długie lata, zachowując swoje najlepsze właściwości. 

Milion osób co tydzień przenosi się do miast. 

Stanowi to duże obciążenie dla istniejącej infrastruktury, a także zasobów energetycznych i środowiska. Wyzwanie polega na budowaniu zrównoważonych miast, które mogą wspierać populacje teraz i w przyszłości. 

Izolacja ROCKWOOL posiada unikalną strukturę fizyczną, która zachowuje swój kształt i wytrzymałość pomimo zmian temperatury i wilgotności. Ta stabilność w wymiarze oznacza, że wydajność izolacji nie ulega zmianie, dekadę po dekadzie, zapewniając oszczędności w zakresie konserwacji przez cały okres użytkowania budynku. Dzięki inteligentnej strukturze włókien wełnę skalną ROCKWOOL można łatwo dopasować. Wełna dostosowuje się do wszystkich rodzajów nieregularności, nie pozostawiając żadnych przerw w warstwie izolacyjnej i nie zapadając się. Pomaga to utrzymać ciepło lub świeże powietrze, zachowując komfort w pomieszczeniu.

Długoterminowe badania produktów ROCKWOOL pokazują, że zachowują swoje podstawowe własności użytkowe w okresie ponad 55 lat.

Czy wiesz że

Utrzymanie i zarządzanie budynkiem jest średnio 5 razy droższe niż jego wybudowanie. Budynki wykonane z trwałych elementów wymagają mniejszego nadzoru technicznego i modernizacji, co oznacza oszczędność energii i materiałów używanych do konserwacji i napraw przez cały okres użytkowania budynku.

Maersk Tower

For more information see: Permissions
Aby sprostać największym światowym wyzwaniom, wykorzystujemy 7 zalet kamienia.

Siły Zamknięte w Wełnie Skalnej

Dowiedz się więcej o siłach zamkniętych w mineralnej wełnie skalnej.