Urbanizacja stawia nowe wyzwania przed sektorem budowlanym

Wełna skalna to materiał, który pochodzi w pełni z naturalnych surowców i charakteryzuje się niezwykłymi właściwościami. Wełna skalna jest niepalna – wytrzymuje temperatury do 1000 ⁰C, co czyni ją jednym z najbezpieczniejszych materiałów izolacyjnych, znacząco zwiększającym bezpieczeństwo pożarowe budynku.  

Bezpieczeństwo pożarowe to jedno z najważniejszych wyzwań we współczesnym projektowaniu miast. Na obszarach miejskich o małej powierzchni coraz więcej ludzi pracuje i urządza swoje mieszkania w wysokich budynkach. Niepalne produkty z wełny skalnej są znakomitymi rozwiązaniami w zakresie bezpiecznego mieszkania dla rosnącej liczby populacji. Jednak jeżeli w wieżowcu wybuchnie pożar, konsekwencje mogą być bardzo poważne – wiemy o tym po tragicznym w skutkach pożaru wieżowca Grenfell w Londynie. 

Izolacja ROCKWOOL jest niezwykle odporna na ogień. Ma na celu zatrzymanie ognia i zapobiega jego rozprzestrzenianiu się. Jednocześnie nie przyczynia się do emisji znaczących ilości toksycznego dymu. Wełna skalna to najbezpieczniejsza z izolacji, dlatego stosowana jest w obiektach, w których naraz przebywa dużo osób. Od bloków mieszkalnych po drapacze chmur, od zakładów przemysłowych po pełne życia szkoły i przedszkola - naturalne cechy skały pomagają nam budować zrównoważone i bezpieczne miasta, gdzie bezpieczeństwo pożarowe jest jednym z najważniejszych kryteriów decydującym o komforcie i życiu w spokoju.

Czy wiesz że

Nasze rozwiązania są produkowane przy użyciu tego samego procesu, który występuje w sercu wulkanu. Oznacza to, że nasze produkty pozostają stabilne - nawet w ekstremalnie wysokich temperaturach. Dzięki temu włókna kamienne nadają się do zastosowania w wysokich temperaturach - od hamulców samochodowych po powłoki ogniochronne.

Mother and daughter in front of fireplace
Aby sprostać największym światowym wyzwaniom, wykorzystujemy 7 zalet kamienia.

Siły Zamknięte w Wełnie Skalnej

Dowiedz się więcej o siłach zamkniętych w mineralnej wełnie skalnej.