Odnawialność

Ciągłe tworzenie nowej wartości ze starych materiałów

Wełna kamienna może być poddana recyklingowi w trybie ciągłym

Skała wulkaniczna jest jednym z najbogatszych surowców na świecie, ale wciąż musimy lepiej wykorzystywać zasoby naszej planety. Opracowaliśmy naszą technologię w sposób, który pozwala nam wykorzystywać odpady z innych gałęzi przemysłu jako alternatywny surowiec. Sektor budowlany wytwarza jedną trzecią wszystkich odpadów, z których większość trafia dziś na wysypisko. Musimy również zapobiegać marnotrawieniu naszych produktów budowlanych. Robimy to poprzez wytwarzanie nadających się do recyklingu, długotrwałych produktów i oferowanie usług recyklingu.

Nasze produkty można łatwo zdemontować, gdy budynek zostanie wyremontowany lub zburzony i ponownie przetworzony w nowe produkty. W rzeczywistości wełna kamienna może być wielokrotnie poddawana recyklingowi. Jest to ważny element "okrągłego" modelu biznesowego - w taki sposób możesz być częścią naszej wizji zrównoważonych miast przyszłości.

Czy wiesz że ...

Posiadamy również system odbioru naszego produktu ogrodniczego Grodan stosowanego w szklarniach. Obecnie ponad 90 procent klientów z UE w Grodanie może korzystać z naszych rozwiązań w zakresie recyklingu, a my nieustannie pracujemy nad rozszerzeniem tych usług.

Man checking green basil plants in greenhouse.  GRODAN, Green, Horticulture.
Aby sprostać największym światowym wyzwaniom, wykorzystujemy 7 zalet kamienia.

Siły Zamknięte w Wełnie Skalnej

Dowiedz się więcej o siłach zamkniętych w mineralnej wełnie skalnej.