Odnawialność

Ciągłe tworzenie nowej wartości ze starych materiałów

Wełna kamienna może być poddana recyklingowi w trybie ciągłym

Wełna skalna jako naturalny materiał może być przetwarzana wiele razy i poddawana recyklingowi – to bardzo ważny aspekt związany z ochroną środowiska i regułami zrównoważonego rozwoju. 

Wełna skalna może być poddawana recyklingowi nieskończenie wiele razy. 

Skała to jeden z najbogatszych surowców na świecie, ale wciąż musimy uczyć się wykorzystywać zasoby naszej planety w lepszy sposób. Opracowaliśmy naszą technologię w sposób, który pozwala nam wykorzystywać odpady z innych gałęzi przemysłu jako alternatywny surowiec. 

Sektor budowlany wytwarza jedną trzecią wszystkich odpadów, z których większość trafia obecnie na wysypisko. Musimy zapobiegać marnotrawieniu produktów budowlanych. Robimy to poprzez wytwarzanie nadających się do recyklingu, wytrzymałych produktów, oferujemy też usługi odzyskiwania surowców. Nasze produkty można łatwo usunąć, gdy budynek zostanie wyremontowany lub zburzony. Wełna skalna może być przetwarzana wielokrotnie, tworząc nowy produkt. Jest to ważny element „zamkniętego” modelu biznesowego – dzięki niemu możesz być częścią naszej wizji zrównoważonych miast przyszłości. 

Produkty ROCKWOOL pozwalają wszystkim być częścią gospodarki o obiegu zamkniętym.

Czy wiesz że ...

Posiadamy również system odbioru naszego produktu ogrodniczego Grodan stosowanego w szklarniach. Obecnie ponad 90 procent klientów z UE w Grodanie może korzystać z naszych rozwiązań w zakresie recyklingu, a my nieustannie pracujemy nad rozszerzeniem tych usług.

RockWorld imagery,The Big Picture, bin, trash, recycle, recycling, waste
Aby sprostać największym światowym wyzwaniom, wykorzystujemy 7 zalet kamienia.

Siły Zamknięte w Wełnie Skalnej

Dowiedz się więcej o siłach zamkniętych w mineralnej wełnie skalnej.