Gospodarka wodna

Jak wykarmić dwa razy więcej ludzi przy połowie zasobów?

Gospodarka wodna jest kluczem do bezpiecznego zaopatrzenia w żywność

Rosnąca populacja wywiera presję na tradycyjną produkcję żywności, a zmiany klimatyczne zwiększyły potrzebę ochrony przeciwpowodziowej. Wełna kamienna może być zaprojektowana tak, aby absorbować lub odpychać wodę w razie potrzeby, a także recyrkulować ją w szklarni, rozwiązując szereg problemów związanych z gospodarką wodną. Nasze produkty pomagają rolnikom na całym świecie w uprawie świeżych produktów - zużywają o 75 procent mniej wody niż rolnicy uprawiający ziemię.

 

W środowisku miejskim nasza wełna mineralna może pomóc zminimalizować skutki silnych ulew, odprowadzając wodę z dachów i innych twardych powierzchni szybko do podziemnych zlewów z wełny kamiennej. Stamtąd woda może powoli przeniknąć do podziemia, uzupełniając poziom wód gruntowych.

Czy wiesz, że ?

Gdyby wszystkie pomidory uprawiane na wełnie kamiennej w szklarniach Beneluksu w 2016 r. musiały zostać zastąpione przez pomidory uprawiane w glebie z otwartych pól w rejonie Morza Śródziemnego, do nawadniania musiałoby być wykorzystane 65 miliardów litrów wody. 

Girl watering green house
Aby sprostać największym światowym wyzwaniom, wykorzystujemy 7 zalet kamienia.

Siły Zamknięte w Wełnie Skalnej

Dowiedz się więcej o siłach zamkniętych w mineralnej wełnie skalnej.