Dlaczego wełna skalna ROCKWOOL?

Kamień i cywilizacja zostały stworzone dla siebie. ROCKWOOL w pełni wykorzystuje ten związek, aby poprawić nasze zdrowie, dobre samopoczucie i komfort.

7 sił zamkniętych w wełnie skalnej

Firma ROCKWOOL korzysta z 7 mocy skały, by tworzyć produkty, które odpowiadają na największe wyzwania współczesnego świata. Co tydzień do miast przeprowadza się milion osób – każdy chce żyć w zdrowiu i komforcie, pracować i odpoczywać w warunkach, które zapewniają bezpieczeństwo i spokojny rozwój. Istnieje coś unikalnego i ekscytującego w przemianie zwykłego zasobu naturalnego w produkt, który może wzbogacić życie. 

Równowaga między szybkim stylem życia w mieście, a zdrowiem i dobrą kondycją jego mieszkańców niesie ze sobą wyzwania, którym stara się sprostać ROCKWOOL. Ostatnie osiemdziesiąt lat badaliśmy, w jaki sposób możemy stanąć naprzeciw tym wyzwaniom. Odpowiedź była cały czas przed naszymi oczami – to moc skały. 

Dzięki naszej ciekawości, pasji i wiedzy, a także bogatym doświadczeniem produkcyjnym, możemy wykorzystać 7 mocy skały, by tworzyć miasta przyszłości.

Każdy z naszych produktów łączy w sobie 7 zalet, które minimalizują szkodliwy wpływ człowieka i rozwoju technologii na otoczenie, dając jednocześnie bezpieczeństwo, wygodę i dobre samopoczucie na co dzień. 

Opracowywane przez nas innowacje z wykorzystaniem wyjątkowych właściwości skały wciąż tworzą nowe możliwości, które są odpowiedzią na najważniejsze potrzeby cywilizacji. 

Poznaj 7 mocy skały!

Uwolnienie naturalnej mocy kamienia

Jest coś wyjątkowo ekscytującego w przekształcaniu bogatego bogactwa naturalnego w produkty, które wzbogacają współczesne życie. Nasze poszukiwania jeszcze się nie skończyły: wciąż jest tak wiele do odkrycia. ROCKWOOL wykorzystuje 7 atutów kamienia, aby tworzyć produkty, które w sposób znaczący odpowiadają na największe wyzwania stojące przed naszym światem.

01

Odporność ogniowa

Wytrzymuje temperatury powyżej 1000°C.

Na obszarach miejskich o małej powierzchni coraz więcej ludzi pracuje i tworzy swoje domy w wysokich budynkach. Struktury te mogą być znakomitymi rozwiązaniami w zakresie bezpiecznego mieszkania dla rosnącej populacji.

Przyczytaj więcej ...

02

Własności cieplne

Oszczędzaj energię, utrzymując optymalną temperaturę w pomieszczeniu i klimat.

Dzięki temu warunki życia i pracy stają się zdrowsze i wygodniejsze, pomagając ludziom w rozwoju, szczególnie w środowisku miejskim. Utrzymanie temperatury może znacznie obniżyć koszty ogrzewania, chłodzenia i wentylacji oraz zmniejszyć ślad węglowy budynku.

Przeczytaj więcej

03

Własności akustyczne

Blokuj, absorbuj lub wzmacniaj dźwięki.

Od kolei po tramwaje, dróg do lotnisk, dobra infrastruktura jest kluczowa dla życia w mieście, które z drugiej strony może być bardzo hałaśliwe. Wynikające z tego wibracje przenoszone w ziemi, hałas komunikacyjny - i nie wspominając o zanieczyszczeniu hałasem - wszystkie mają poważny i negatywny wpływ na nasze samopoczucie, szczególnie na gęsto zaludnionych obszarach.

Czytaj więcej

04

Trwałość

Zwiększona wydajność i większa stabilność przy niższych kosztach.

Na obszarach miejskich o małej powierzchni coraz więcej ludzi pracuje i tworzy swoje domy w wysokich budynkach. Struktury te mogą być znakomitymi rozwiązaniami w zakresie bezpiecznego mieszkania dla rosnącej populacji.

Przeczytaj więcej

05

Estetyka

Dopasuj wydajność do estetyki.

Kiedy ludzie żyją i pracują w estetycznych przestrzeniach, czują się komfortowo i zmotywowani. Środowiska, w których ludzie lubią spędzać czas, mogą poprawić spójność społeczną i sprawić, że dzielnice będą bezpieczniejsze i zdrowsze.

Przeczytaj więcej

06

Gospodarka wodna

Zarządzaj naszym najcenniejszym zasobem.

Rosnąca populacja wywiera presję na tradycyjną produkcję żywności, a zmiany klimatyczne zwiększyły potrzebę ochrony przeciwpowodziowej. Wełna kamienna może być zaprojektowana tak, aby absorbować lub odpychać wodę w razie potrzeby, a także recyrkulować ją w szklarni, rozwiązując szereg problemów związanych z gospodarką wodną.

Przeczytaj więcej

07

Odnawialność

Materiały wielokrotnego użytku i nadające się do recyklingu.

Skała jest jednym z najbogatszych surowców na świecie, ale wciąż musimy lepiej wykorzystywać zasoby naszej planety. Opracowaliśmy naszą technologię w sposób, który pozwala nam wykorzystywać odpady z wełny skalnej z innych gałęzi przemysłu jako alternatywny odnawialny surowiec.

Przeczytaj więcej
Aby sprostać największym światowym wyzwaniom, wykorzystujemy 7 zalet kamienia.