Dlaczego wełna skalna ROCKWOOL?

Kamień i cywilizacja zostały stworzone dla siebie. ROCKWOOL w pełni wykorzystuje ten związek, aby poprawić nasze zdrowie, dobre samopoczucie i komfort.

7 sił zamkniętych w wełnie skalnej

Udało nam się przełamać naturalną moc kamienia na 7 atutów, które są nieodłączne we wszechstronnych właściwościach wełny kamiennej. To jest siedem powodów, dla których uważamy, że najbogatsze zasoby świata mogą zostać zaprojektowane w celu tworzenia wyjątkowo użytecznych i ekscytujących rozwiązań dla naszych klientów. I stosując te 7 mocnych stron we wszystkim, co robimy, z pasją wierzymy, że możemy rozwiązać niektóre z największych wyzwań stojących przed naszym światem. Jesteśmy pewni, że odkryjemy jeszcze więcej mocnych kamieni, a kiedy je odkryjemy, wykorzystamy te mocne strony w nowych produktach, które poprawią jakość życia każdego, kto zetknie się z nimi. Właśnie dlatego te 7 zalet leży u podstaw każdego produktu ROCKWOOL.

Uwolnienie naturalnej mocy kamienia

Jest coś wyjątkowo ekscytującego w przekształcaniu bogatego bogactwa naturalnego w produkty, które wzbogacają współczesne życie. Nasze poszukiwania jeszcze się nie skończyły: wciąż jest tak wiele do odkrycia. ROCKWOOL wykorzystuje 7 atutów kamienia, aby tworzyć produkty, które w sposób znaczący odpowiadają na największe wyzwania stojące przed naszym światem.

16_9_master_0008s_0000_shutterstock_644348605

01

Odporność ogniowa

Wytrzymuje temperatury powyżej 1000°C.

Na obszarach miejskich o małej powierzchni coraz więcej ludzi pracuje i tworzy swoje domy w wysokich budynkach. Struktury te mogą być znakomitymi rozwiązaniami w zakresie bezpiecznego mieszkania dla rosnącej populacji.

Przyczytaj więcej ...

02

Własności cieplne

Oszczędzaj energię, utrzymując optymalną temperaturę w pomieszczeniu i klimat.

Dzięki temu warunki życia i pracy stają się zdrowsze i wygodniejsze, pomagając ludziom w rozwoju, szczególnie w środowisku miejskim. Utrzymanie temperatury może znacznie obniżyć koszty ogrzewania, chłodzenia i wentylacji oraz zmniejszyć ślad węglowy budynku.

Przeczytaj więcej

03

Własności akustyczne

Blokuj, absorbuj lub wzmacniaj dźwięki.

Od kolei po tramwaje, dróg do lotnisk, dobra infrastruktura jest kluczowa dla życia w mieście, które z drugiej strony może być bardzo hałaśliwe. Wynikające z tego wibracje przenoszone w ziemi, hałas komunikacyjny - i nie wspominając o zanieczyszczeniu hałasem - wszystkie mają poważny i negatywny wpływ na nasze samopoczucie, szczególnie na gęsto zaludnionych obszarach.

Czytaj więcej

04

Trwałość

Zwiększona wydajność i większa stabilność przy niższych kosztach.

Na obszarach miejskich o małej powierzchni coraz więcej ludzi pracuje i tworzy swoje domy w wysokich budynkach. Struktury te mogą być znakomitymi rozwiązaniami w zakresie bezpiecznego mieszkania dla rosnącej populacji.

Przeczytaj więcej

05

Estetyka

Dopasuj wydajność do estetyki.

Kiedy ludzie żyją i pracują w estetycznych przestrzeniach, czują się komfortowo i zmotywowani. Środowiska, w których ludzie lubią spędzać czas, mogą poprawić spójność społeczną i sprawić, że dzielnice będą bezpieczniejsze i zdrowsze.

Przeczytaj więcej

06

Gospodarka wodna

Zarządzaj naszym najcenniejszym zasobem.

Rosnąca populacja wywiera presję na tradycyjną produkcję żywności, a zmiany klimatyczne zwiększyły potrzebę ochrony przeciwpowodziowej. Wełna kamienna może być zaprojektowana tak, aby absorbować lub odpychać wodę w razie potrzeby, a także recyrkulować ją w szklarni, rozwiązując szereg problemów związanych z gospodarką wodną.

Przeczytaj więcej

07

Odnawialność

Materiały wielokrotnego użytku i nadające się do recyklingu.

Skała jest jednym z najbogatszych surowców na świecie, ale wciąż musimy lepiej wykorzystywać zasoby naszej planety. Opracowaliśmy naszą technologię w sposób, który pozwala nam wykorzystywać odpady z wełny skalnej z innych gałęzi przemysłu jako alternatywny odnawialny surowiec.

Przeczytaj więcej
Aby sprostać największym światowym wyzwaniom, wykorzystujemy 7 zalet kamienia.

Znajdź Dystrybutora

search

Showing
Offices & Factories near you