Jakość produktów = jakość mojej pracy

Co zrobić, żeby w oczach inwestorów stać się prawdziwym specjalistą w swojej dziedzinie?

Pan Piotr Basiaga, Certyfikowany Wykonawca ROCKWOOL z woj. śląskiego stawia na jakość produktów, na których pracuje!

Pracę w produktami ROCKWOOL zacząłem budując swój własny dom. Długo szukałem materiałów, które będę mógł wykorzystać podczas jego budowy. Zależało mi na takich, które będą odpowiadały mi wysokim poziomem jakości. Nie interesują mnie reklamy, kolorowe bilboardy, piękni ludzie, który przekonują do swojego produktu – do mnie przemawia właśnie jakość, a ją jestem w stanie łatwo zweryfikować. Korzyści płynące z zastosowania produktów ROCKWOOL mnie przekonały, teraz pora, bym to ja przekonywał kolejne osoby. Porównując materiały izolacyjne z wełny skalnej ROCKWOOL do tych, które proponują konkurencyjne firmy, nie da się nie zauważyć cech przemawiających na korzyść wełny skalnej. Spośród nich można wymienić chociażby paroprzepuszczalność, wysoką klasę ognioodporności A1 oraz wygodę w montażu – sztywność pojedynczego arkusza wełny i ograniczone pylenie materiału. To właśnie te cechy ostatecznie przekonały mnie do pracy z wełną skalną – opowiada Pan Piotr, Superwykonawca ROCKWOOL z miejscowości Kobiór w woj. śląskim.

Jak to jest zrobione?

Pana Piotra od dziecka wyróżniała wspaniała cecha – ciekawość świata. Przyglądał się on różnym zjawiskom, rzeczom i dociekał historii ich powstania oraz zasad funkcjonowania. Tak było również z domem, którego budowla oraz proces powstawania zaintrygowały małego chłopca. – Jak to jest możliwe, że ktoś potrafi zbudować dom? Jako dziecko z podziwem patrzyłem na wysokie ściany i ogromne dachy. Dziwiłem się, jak takie cuda mogą robić ludzie, podejrzewałem, że to sprawka zupełnie kogoś innego. Z każdym kolejnym rokiem, kiedy dorastałem, pogłębiałem swoją wiedzę w tym temacie. Gdy ukończyłem szkołę, postanowiłem, że sam wybuduję dom dla siebie i mojej rodziny – wspomina Superwykonawca. – Z wykształcenia jestem logistykiem, którego fascynuje proces zmierzający finalnie do zaspokojenia potrzeb klienta. Nie zawaham się stwierdzić, ze dobra logistyka w pracy, to jej dobra jakość, a ta z kolei przekłada się właśnie na zadowolenie odbiorcy. To dlatego nie decyduję się pracować „na ilość” – obawiam się, że przy takim modelu pracy, ucierpiałaby jakość świadczonych przeze mnie usług. Uważam, że stały kontakt z klientem, pomoc w doborze odpowiednich produktów to aspekty, które pozwalają przyciągnąć do siebie inwestorów. Branża budowlana jest bardzo dynamiczna, a pracując w niej nie narzekam na monotonię i nudę. Nowe zlecenia pojawiają się cały czas i każde jest różne, inne niż poprzednie. Niejednokrotnie to właśnie nowe zlecenia wymagały ode mnie kreatywności albo doskonalenia umiejętności – dodaje.

Aby przekonać klienta

Pracę na produktach ROCKWOOL Pan Piotr rozpoczął niedawno, kiedy zdecydował się na rozpoczęcie budowy własnego domu. Długo szukał odpowiednich materiałów, aż w końcu poznał te z wełny skalnej i postanowił użyć właśnie ich. – Sprawdziłem cechy wełny skalnej niejako na sobie i swojej rodzinie. To doświadczenie pozwala mi wypracowywać coraz lepsze efekty przy współpracy z inwestorami. Stale uczę się jak rozmawiać z klientami oraz tego, które argumenty do nich trafiają. To ważne, ponieważ zajmuję się głównie obsługą klienta indywidualnego – przyznaje. 

Rozmawiając z klientem warto przekonać go do wyboru jak najlepszych produktów, takich, które zapewnią mu bezpieczeństwo i wygodę użytkowania inwestycji. Dokładnie z takiego założenia wychodzi Pan Piotr, który dzięki swojej wiedzy na temat materiałów z wełny skalnej, nakłania do ich użycia coraz więcej klientów. – Warto to robić. Produkty firmy ROCKWOOL gwarantują niepalność, mają wysoką lambdę, są trwałe i zapewniają wygodę akustyczną. Właśnie dzięki znajomości tych cech wełny skalnej udaje mi się przekonywać niezdecydowanych inwestorów do jej użycia. Rozmawiając z klientami zauważyłem, że w kwestii wyboru materiałów i technologii naprawdę dużo zależy od wykonawcy. Inwestorzy nie zawsze mają wiedzę (i przede wszystkim nie muszą jej mieć) na temat budownictwa. To właśnie dlatego staram się tłumaczyć im różnice między dobrym materiałem a produktem, który tylko przypomina materiał budowlany – tłumaczy Superwykonawca, który czuje się w obowiązku tłumaczyć klientom te różnice po to, żeby rozsądnie inwestowali swoje pieniądze. – U inwestorów wciąż dominuje myślenie krótkoterminowe, czasem wystarczy chwila rozmowy, podliczenie wydatków na materiały i zysków z inwestycji na przestrzeni lat, żeby przekonać kogoś do wyboru wełny skalnej. Wiadomo, że lepszy materiał zwraca się nieco dłużej, ale zdecydowanie bardziej korzystnie – dodaje. 

Z miłości do drewna

Superwykonawcę od najmłodszych lat interesowała praca z drewnem, poznawanie metod i zasad tworzenia konstrukcji opartych na tym surowcu. – Wiedza możliwa do zdobycia w tym temacie jest bardzo rozległa. Wszystko przez to, że nie ma jednego rodzaju drewna, a każdy z istniejących wymaga innego podejścia i traktowania – tłumaczy. – Wraz z upływem czasu budownictwo szkieletowe stało się moją pasją, bardzo rozwinąłem się w tym temacie. Każdy budynek wykonany w tej technologii, wymaga dobrej izolacji, a najlepszą zapewnia właśnie ROCKWOOL. Podczas stawiania domu szkieletowego ważne jest użycie materiałów niepalnych i zapewniających komfort termiczny przez cały rok. Taka właśnie jest wełna skalna, więc wybór był dla mnie oczywisty. 

Pan Piotr ma styczność z drewnem nie tylko podczas pracy. Z pasją zajmuje się jego obróbką również w wolnych chwilach. – Razem z żoną zajmujemy się decoupagem skrzynek na zamówienie. Zdobimy szkatułki, skrzynki na wino, na biżuterię itp. Taką gotową skrzynkę można dać komuś w prezencie i będzie mu służyła przez lata – wyjaśnia. – Poza obróbką skrzynek w wolnych chwilach odkrywamy Polskę, jeździmy w polskie góry i eksplorujemy szlaki. Piesze wędrówki, rozmowy prowadzone z towarzyszami i ten wspólnie spędzony czas pozwalają nam naładować akumulatory do pracy na kolejne miesiące. Na wycieczki wybieramy takie miejsca, o których nie jest głośno i rzadko można spotkać w nich turystów. Dzięki temu jest tam cicho i spokojnie, a to pozwala nam się dobrze zregenerować – podkreśla. 

Panu Piotrowi życzymy dużo czasu na zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Polski i jeszcze więcej zadowolonych z jego usług klientów. 

Chcesz skorzystać z moich usług? Wyślij mi zapytanie ofertowe