Rekomendacje dla architektów odnośnie zmieniającego się prawa budowlanego w odnawialnych źródłach energii

19 września 2020 r. weszło w życie nowe brzmienie art. 29 ustawy Prawo Budowlane (ustawa z dnia 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw, Dz. U. 2020 poz. 471). Zgodnie z nim do urządzeń fotowoltaicznych o mocy zainstalowanej elektrycznej większej niż 6,5 kW stosuje się obowiązek uzgodnienia z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych pod względem zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej projektu tych urządzeń oraz zawiadomienia organów Państwowej Straży Pożarnej.

W związku z tą zmianą ROCKWOOL Polska przy współpracy z firmą SolarEdge zaprasza Państwa w dniu 4. listopada 2020 r. na szkolenie z zakresu bezpieczeństwa pożarowego instalacji fotowoltaicznych. Prelekcje zostaną poprowadzone przez ekspertów z różnych dziedzin, którzy kompleksowo przedstawią rozwiązania, aktualny stan prawny i wymagania techniczne.

Data szkolenia

Data: 4 listopad 2020

Godzina: 10:00-12:00

Michał Marona

SolarEdge Technologies Country Manager Poland

Ponad 10 lat doświadczenia w branży fotowoltaicznej jako handlowiec, doradca techniczno-handlowy, trener, konsultant. Pracował dla wiodących producentów komponentów do systemów fotowoltaicznych. Obecnie pracuje dla SolarEdge Technology – firmy która za cel ma zrewolucjonizowanie przemysłu fotowoltaicznego. W firmie SolarEdge jest Country Managerem odpowiedzialny za rozwój firmy w Polsce.

Michal Marona, Michał, speaker

mgr inż. Monika Hyjek

Manager ds. bezpieczeństwa pożarowego

Ekspert w zakresie bezpieczeństwa pożarowego w budownictwie, absolwent PWR i SGSP, aktywny członek organizacji PKN, SITP, DAFA, NIzO, uczestnik wielu konferencji i panelista debat w tematyce ppoż.

Monika Hyjek, PA, public affairs, webinar, spoke person, speaker

Bogdan Szymański

prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV

Współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV. Wykładowca akademicki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Członek zarządu wydawnictwa GLOBEnergia. Autor wielu kursów min „Eko-Gmina”, „Samorządowy Menedżer ds. Energii” oraz szkoleń z zakresu systemów fotowoltaicznych prowadzonych w ramach cyklu Solar+. Autor wielu poradników, w tym książki “Instalacje fotowoltaiczne”.

Bogdan Szymanski, speaker