ROCKWOOL ogłasza ambitne cele dotyczące dekarbonizacji

Tomasz Weber
16 grudnia 2020

ROCKWOOL we współpracy z Science Based Targets (SBTi) stawia sobie nowe cele związane z dekarbonizacją. Ich realizacja jeszcze bardziej wzmocni pozycję ROCKWOOL jako firmy o niskim poziomie emisji dwutlenku węgla.

Factory, BOH, Bohumin, Czech Republic, flags, logo, building, office
Napawa nas dumą to, że jesteśmy jedną z niewielu energochłonnych firm produkcyjnych, których podparte naukowo plany redukcji emisji zostały zweryfikowane i zatwierdzone przez inicjatywę SBT. Te nowe cele opierają się na mocnych podstawach. Już teraz jesteśmy przedsiębiorstwem o ujemnej emisji dwutlenku węgla netto. Choć niewiele firm może tak twierdzić, my uważamy, że to jeszcze za mało, i dlatego zaangażowaliśmy się w tę ambitną ścieżkę dekarbonizacji.

Jens Birgersson

Dyrektor generalny Grupy ROCKWOOL
Osiągnięcie tych celów redukcji emisji będzie ważnym krokiem w realizacji globalnych ambicji zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do zera do 2050 roku. Pokazując, że energochłonna firma produkcyjna może je osiągnąć, mamy nadzieję, że zainspirujemy innych do podjęcia działań, które pomogą stworzyć bardziej ekologiczną i zrównoważoną przyszłość.

Jens Birgersson

Dyrektor generalny Grupy ROCKWOOL