Zrównoważony rozwój

Produkty spełniające wymogi zrównoważonego budownicta

W gospodarce o obiegu zamkniętym produkty powinny być używane tak długo, jak to możliwe - i ponownie wykorzystywane w największym możliwym stopniu, gdy zbliżają się do końca okresu użytkowania. Zapewniamy długotrwałe rozwiązania dla budynków - takie jak izolacja, akustyczne sufity i zewnętrzne fasady, które mogą być poddawane recyklingowi w nieskończoność. Używamy naturalnego produktu, skały wulkanicznej, aby oddać się naturze. Dzięki wyjątkowej trwałości i możliwości recyklingu produktów ROCKWOOL, możemy pomóc naszym klientom tworzyć bardziej odporne budynki i miasta, które ostatecznie wzbogacają nowoczesne życie.
Sektor budowlany wytwarza około jednej trzeciej wszystkich odpadów na świecie, z których znaczna część trafia na wysypiska. Wiemy, że nie musi tak być. Ze względu na konstrukcję naszej produkcji wełny skalnej, możliwe jest użycie materiałów, które w przeciwnym razie mogłyby być składowane lub zrzucane na ziemię. W rzeczywistości około jedna trzecia surowca wykorzystywanego w naszej produkcji jest wykorzystywana do transportu odpadów z innych gałęzi przemysłu, elektrowni i oczyszczania ścieków komunalnych.

Czy wiesz że ?

Energooszczędne renowacje budynków, które wykorzystują nasze rozwiązania, przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii teraz i w przyszłości. Prawidłowo zaprojektowane i izolowane budynki mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia optymalnej efektywności energetycznej i zrównoważonych miast.

Indoor, Renovation, Home

Czytaj więcej

artykułów i informacji prasowych od ROCKWOOL Polska

Typy

Marki

Kiedy

Brak wyników

article kv,
Artykuł
18 lip 2019

Wykonawca ROCKu – zgłoś się do drugiej edycji konkursu!

ROCKWOOL zaprasza wykonawców do 2 edycji konkursu „Wykonawca ROCKu”. Nagrody o wartości 35 tysięcy złotych czekają aż na 50 profesjonalistów pracujących z wełną skalną!

Czytaj więcej
ROCKWOOL
maps, contractors, certified
Artykuł
17 lip 2019

Szukasz wykonawcy ocieplenia? Sprawdź nową mapę Certyfikowanych Wykonawców ROCKWOOL!

Mapa Certyfikowanych Wykonawców ROCKWOOL pozwala inwestorom indywidualnym szybko i bezproblemowo znaleźć wykonawcę świadczącego usługi montażu wełny skalnej.

Czytaj więcej
ROCKWOOL
prize ,
Artykuł
20 cze 2019

Akcja dla wykonawców – zostań Władcą Poddaszy!

Rozpoczynamy kolejną edycję Akcji dla wykonawców. Wykonaj ocieplenie wełną skalną ROCKWOOL i odbierz gwarantowaną nagrodę!

Czytaj więcej
ROCKWOOL
prize ,
Artykuł
19 cze 2019

ROCKWOOL Budowlaną Marką Roku 2019

ROCKWOOL już po raz 14 został doceniony przez wykonawców nagrodą „Budowlana Marka Roku 2019” w kategorii „Materiały termoizolacyjne – wełna mineralna”.

Czytaj więcej
ROCKWOOL
Article ilustration , graph
Artykuł
14 cze 2019

Plany remontowe Polaków: niemal co trzeci jest w trakcie remontu domu lub mieszkania

Jak podaje badanie omniASP dla ROCKWOOL, remont obecnie przeprowadza niemal 1/3 Polaków: 16,8% remontuje dom a 13,1% mieszkanie.

Czytaj więcej
ROCKWOOL
Article ilustration , granrock, super, aplication
Artykuł
06 cze 2019

Granulat z wełny skalnej – bezpieczne ocieplenie poddasza na długie lata

Granulat z wełny skalnej GRANROCK SUPER stanowi ciekawą alternatywę dla rozwiązań izolacji natryskowych. – poddasze możesz ocieplić już w 1 dzień, bez konieczności wietrzenia i demontażu zabudowy.

Czytaj więcej
ROCKWOOL
Więcej