Zrównoważony rozwój

Produkty spełniające wymogi zrównoważonego budownicta

W gospodarce o obiegu zamkniętym produkty powinny być używane tak długo, jak to możliwe - i ponownie wykorzystywane w największym możliwym stopniu, gdy zbliżają się do końca okresu użytkowania. Zapewniamy długotrwałe rozwiązania dla budynków - takie jak izolacja, akustyczne sufity i zewnętrzne fasady, które mogą być poddawane recyklingowi w nieskończoność. Używamy naturalnego produktu, skały wulkanicznej, aby oddać się naturze. Dzięki wyjątkowej trwałości i możliwości recyklingu produktów ROCKWOOL, możemy pomóc naszym klientom tworzyć bardziej odporne budynki i miasta, które ostatecznie wzbogacają nowoczesne życie.
Sektor budowlany wytwarza około jednej trzeciej wszystkich odpadów na świecie, z których znaczna część trafia na wysypiska. Wiemy, że nie musi tak być. Ze względu na konstrukcję naszej produkcji wełny skalnej, możliwe jest użycie materiałów, które w przeciwnym razie mogłyby być składowane lub zrzucane na ziemię. W rzeczywistości około jedna trzecia surowca wykorzystywanego w naszej produkcji jest wykorzystywana do transportu odpadów z innych gałęzi przemysłu, elektrowni i oczyszczania ścieków komunalnych.

Czy wiesz że ?

Energooszczędne renowacje budynków, które wykorzystują nasze rozwiązania, przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii teraz i w przyszłości. Prawidłowo zaprojektowane i izolowane budynki mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia optymalnej efektywności energetycznej i zrównoważonych miast.

RockWorld imagery, The big picture, city, urban, skyscrapers

Czytaj więcej

artykułów i informacji prasowych od ROCKWOOL Polska

Typy

Marki

Kiedy

Brak wyników

KV contest for architects
Artykuł
19 gru 2018

Moc piękna architektury Europy Środkowo-Wschodniej. Weź udział w międzynarodowym konkursie!

„Moc piękna architektury” – to hasło konkursu „Zmień wizję w projekt”, do którego zapraszamy architektów i pracownie architektoniczne z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Łączna pula nagród to 16 000 EUR. Prace ocenią słynni architekci: Ewa Kuryłowicz (PL), Robert Konieczny (PL), Péter Reicher (HU) i Jaroslav Dokupil (CZ).

Czytaj więcej
ROCKWOOL
article image
Artykuł
13 gru 2018

Masz już nowy piec? Teraz weź dotację na ocieplenie domu!

Do programu „Czyste Powietrze” mogą zgłosić się beneficjenci, którzy już skorzystali z innych programów antysmogowych i mają nowy piec, a nie ocieplili domu. Korzyści kompleksowej termomodernizacji, na którą składa się izolacja domu i nowe źródło ciepła? O 60% spadną koszty ogrzewania, a smog zmniejszy się aż o 96%!

Czytaj więcej
ROCKWOOL
hvac, teclit
Artykuł
07 gru 2018

Nie czekaj do lata - zadbaj o instalacje chłodnicze już teraz!

Izolacja instalacji chłodniczych – czy jest ona konieczna w sezonie jesienno-zimowym, kiedy trudno o wysokie temperatury? Jeżeli nie chcemy narazić mieszkańców budynku na wiele nieprzyjemnych konsekwencji – jak najbardziej! Poznaj 4 powody, dla których warto już teraz przeprowadzić prace izolacyjne instalacji chłodniczych.

Czytaj więcej
ROCKWOOL
KV article
Artykuł
22 lis 2018

Ważne korzyści, które da Ci ocieplenie domu

Odpowiednia izolacja budynku to same korzyści dla portfela, zdrowia i bezpieczeństwa rodziny. Zobacz, jak ocieplenie domu wełną skalną wpływa na komfort życia.

Czytaj więcej
ROCKWOOL
smog, air pollution
Artykuł
14 lis 2018

14 listopada – Dzień Czystego Powietrza. Zobacz, jak możesz o nie zadbać!

14 listopada obchodzimy Dzień Czystego Powietrza. Jak pokazują badania, jakość powietrza w Polsce jest jedną z najgorszych w Unii Europejskiej. Jak możemy to zmienić?

Czytaj więcej
ROCKWOOL
teclit, technical insulation
Artykuł
14 lis 2018

5 powodów, dla których warto zadbać o izolację zimnych instalacji

Czy opłaca się izolować zimne instalacje? Oczywiście – najlepiej z nowoczesnym systemem TECLIT z wełny skalnej.

Czytaj więcej
ROCKWOOL
Więcej