Urbanizacja

Co to jest urbanizacja?

Przewiduje się, że dalszy wzrost liczby ludności i urbanizacja doprowadzą do 2,5 mld ludzi do światowej populacji miejskiej do 2050 r., wywierając presję na współczesne życie. W rzeczywistości około 1,5 miliona osób tygodniowo przenosi się do miast, a do 2050 roku ponad dwie trzecie światowej populacji będzie mieszkać w miastach.
Ta masowa urbanizacja stawia wiele wyzwań dla ogólnego zdrowia i samopoczucia ludzi, bezpieczeństwa i ogólnej jakości życia. Będziemy narażeni na wyższy poziom zanieczyszczenia, zmiany klimatu i migracji ludzi, nie wspominając już o kwestii gospodarki odpadami. W Europie same budynki stanowią ponad dwie trzecie całkowitego zapotrzebowania na energię pierwotną i całkowitą emisję gazów cieplarnianych.

Czy wiesz że ...?

Urbanizacja stawia wiele wyzwań w zakresie ogólnego zdrowia i samopoczucia ludzi, bezpieczeństwa i ogólnej jakości życia. Jeśli nowe i istniejące budynki staną się bardziej energooszczędne, możemy sprawić, że miasta staną się zdrowsze, bezpieczniejsze i bardziej zrównoważone.

1_1_master_0007s_0004_shutterstock_592737356

Czytaj więcej

artykułów i informacji prasowych od ROCKWOOL Polska

Typy

Marki

Kiedy

Brak wyników

KV contest for architects
Artykuł
19 gru 2018

Moc piękna architektury Europy Środkowo-Wschodniej. Weź udział w międzynarodowym konkursie!

„Moc piękna architektury” – to hasło konkursu „Zmień wizję w projekt”, do którego zapraszamy architektów i pracownie architektoniczne z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Łączna pula nagród to 16 000 EUR. Prace ocenią słynni architekci: Ewa Kuryłowicz (PL), Robert Konieczny (PL), Péter Reicher (HU) i Jaroslav Dokupil (CZ).

Czytaj więcej
ROCKWOOL
article image
Artykuł
13 gru 2018

Masz już nowy piec? Teraz weź dotację na ocieplenie domu!

Do programu „Czyste Powietrze” mogą zgłosić się beneficjenci, którzy już skorzystali z innych programów antysmogowych i mają nowy piec, a nie ocieplili domu. Korzyści kompleksowej termomodernizacji, na którą składa się izolacja domu i nowe źródło ciepła? O 60% spadną koszty ogrzewania, a smog zmniejszy się aż o 96%!

Czytaj więcej
ROCKWOOL
hvac, teclit
Artykuł
07 gru 2018

Nie czekaj do lata - zadbaj o instalacje chłodnicze już teraz!

Izolacja instalacji chłodniczych – czy jest ona konieczna w sezonie jesienno-zimowym, kiedy trudno o wysokie temperatury? Jeżeli nie chcemy narazić mieszkańców budynku na wiele nieprzyjemnych konsekwencji – jak najbardziej! Poznaj 4 powody, dla których warto już teraz przeprowadzić prace izolacyjne instalacji chłodniczych.

Czytaj więcej
ROCKWOOL
KV article
Artykuł
22 lis 2018

Ważne korzyści, które da Ci ocieplenie domu

Odpowiednia izolacja budynku to same korzyści dla portfela, zdrowia i bezpieczeństwa rodziny. Zobacz, jak ocieplenie domu wełną skalną wpływa na komfort życia.

Czytaj więcej
ROCKWOOL
smog, air pollution
Artykuł
14 lis 2018

14 listopada – Dzień Czystego Powietrza. Zobacz, jak możesz o nie zadbać!

14 listopada obchodzimy Dzień Czystego Powietrza. Jak pokazują badania, jakość powietrza w Polsce jest jedną z najgorszych w Unii Europejskiej. Jak możemy to zmienić?

Czytaj więcej
ROCKWOOL
teclit, technical insulation
Artykuł
14 lis 2018

5 powodów, dla których warto zadbać o izolację zimnych instalacji

Czy opłaca się izolować zimne instalacje? Oczywiście – najlepiej z nowoczesnym systemem TECLIT z wełny skalnej.

Czytaj więcej
ROCKWOOL
Więcej