Co to jest urbanizacja?

Przewiduje się, że dalszy wzrost liczby ludności i urbanizacja doprowadzą do 2,5 mld ludzi do światowej populacji miejskiej do 2050 r., wywierając presję na współczesne życie. W rzeczywistości około 1,5 miliona osób tygodniowo przenosi się do miast, a do 2050 roku ponad dwie trzecie światowej populacji będzie mieszkać w miastach.
Ta masowa urbanizacja stawia wiele wyzwań dla ogólnego zdrowia i samopoczucia ludzi, bezpieczeństwa i ogólnej jakości życia. Będziemy narażeni na wyższy poziom zanieczyszczenia, zmiany klimatu i migracji ludzi, nie wspominając już o kwestii gospodarki odpadami. W Europie same budynki stanowią ponad dwie trzecie całkowitego zapotrzebowania na energię pierwotną i całkowitą emisję gazów cieplarnianych.

Czy wiesz że ...?

Urbanizacja stawia wiele wyzwań w zakresie ogólnego zdrowia i samopoczucia ludzi, bezpieczeństwa i ogólnej jakości życia. Jeśli nowe i istniejące budynki staną się bardziej energooszczędne, możemy sprawić, że miasta staną się zdrowsze, bezpieczniejsze i bardziej zrównoważone.

City, Urban, Buildings

Czytaj więcej

artykułów i informacji prasowych od ROCKWOOL Polska

Typy

Marki

Kiedy

Brak wyników

article kv,
Artykuł
18 lip 2019

Wykonawca ROCKu – zgłoś się do drugiej edycji konkursu!

ROCKWOOL zaprasza wykonawców do 2 edycji konkursu „Wykonawca ROCKu”. Nagrody o wartości 35 tysięcy złotych czekają aż na 50 profesjonalistów pracujących z wełną skalną!

Czytaj więcej
ROCKWOOL
maps, contractors, certified
Artykuł
17 lip 2019

Szukasz wykonawcy ocieplenia? Sprawdź nową mapę Certyfikowanych Wykonawców ROCKWOOL!

Mapa Certyfikowanych Wykonawców ROCKWOOL pozwala inwestorom indywidualnym szybko i bezproblemowo znaleźć wykonawcę świadczącego usługi montażu wełny skalnej.

Czytaj więcej
ROCKWOOL
prize ,
Artykuł
20 cze 2019

Akcja dla wykonawców – zostań Władcą Poddaszy!

Rozpoczynamy kolejną edycję Akcji dla wykonawców. Wykonaj ocieplenie wełną skalną ROCKWOOL i odbierz gwarantowaną nagrodę!

Czytaj więcej
ROCKWOOL
prize ,
Artykuł
19 cze 2019

ROCKWOOL Budowlaną Marką Roku 2019

ROCKWOOL już po raz 14 został doceniony przez wykonawców nagrodą „Budowlana Marka Roku 2019” w kategorii „Materiały termoizolacyjne – wełna mineralna”.

Czytaj więcej
ROCKWOOL
Article ilustration , graph
Artykuł
14 cze 2019

Plany remontowe Polaków: niemal co trzeci jest w trakcie remontu domu lub mieszkania

Jak podaje badanie omniASP dla ROCKWOOL, remont obecnie przeprowadza niemal 1/3 Polaków: 16,8% remontuje dom a 13,1% mieszkanie.

Czytaj więcej
ROCKWOOL
Article ilustration , granrock, super, aplication
Artykuł
06 cze 2019

Granulat z wełny skalnej – bezpieczne ocieplenie poddasza na długie lata

Granulat z wełny skalnej GRANROCK SUPER stanowi ciekawą alternatywę dla rozwiązań izolacji natryskowych. – poddasze możesz ocieplić już w 1 dzień, bez konieczności wietrzenia i demontażu zabudowy.

Czytaj więcej
ROCKWOOL
Więcej