Urbanizacja

Co to jest urbanizacja?

Przewiduje się, że dalszy wzrost liczby ludności i urbanizacja doprowadzą do 2,5 mld ludzi do światowej populacji miejskiej do 2050 r., wywierając presję na współczesne życie. W rzeczywistości około 1,5 miliona osób tygodniowo przenosi się do miast, a do 2050 roku ponad dwie trzecie światowej populacji będzie mieszkać w miastach.
Ta masowa urbanizacja stawia wiele wyzwań dla ogólnego zdrowia i samopoczucia ludzi, bezpieczeństwa i ogólnej jakości życia. Będziemy narażeni na wyższy poziom zanieczyszczenia, zmiany klimatu i migracji ludzi, nie wspominając już o kwestii gospodarki odpadami. W Europie same budynki stanowią ponad dwie trzecie całkowitego zapotrzebowania na energię pierwotną i całkowitą emisję gazów cieplarnianych.

Czy wiesz że ...?

Urbanizacja stawia wiele wyzwań w zakresie ogólnego zdrowia i samopoczucia ludzi, bezpieczeństwa i ogólnej jakości życia. Jeśli nowe i istniejące budynki staną się bardziej energooszczędne, możemy sprawić, że miasta staną się zdrowsze, bezpieczniejsze i bardziej zrównoważone.

1_1_master_0007s_0004_shutterstock_592737356

Czytaj więcej

artykułów i informacji prasowych od ROCKWOOL Polska

Typy

Marki

Kiedy

Brak wyników

contractor, contest, promo, header
Artykuł
22 lut 2019

Wykonawco – zapraszamy do kolejnej edycji akcji dla wykonawców!

Wykonaj ocieplenie domu z użyciem wełny skalnej ROCKWOOL, by otrzymać 1 z 6 gwarantowanych nagród, które z pewnością ułatwią pracę każdemu profesjonaliście.

Czytaj więcej
ROCKWOOL
article, hero
Artykuł
21 lut 2019

Jak zmniejszyć emisję smogu nawet o 96%, a koszty ogrzewania nawet o 60%?

Aby właściciele domów mogli jak najwięcej oszczędzić i podejmować skuteczną walkę ze smogiem, powinni najpierw ocieplić ściany zewnętrzne i dach budynku, a potem wymienić kocioł.

Czytaj więcej
ROCKWOOL
news, prize for RW-PL
Artykuł
06 lut 2019

ROCKWOOL Budowlaną Firmą Roku – liczy się najlepsza jakość!

Pod koniec stycznia odbyła się XVI edycja gali Builder Awards. ROCKWOOL Polska, producent niepalnych materiałów izolacyjnych z wełny skalnej, po raz kolejny odebrał nagrodę dla Budowlanej Firmy Roku 2018. Za tym zwycięstwem stoi proste przesłanie – tylko sprawdzone rozwiązania budowlane są gwarantem życia w komforcie, zdrowiu i czystym powietrzu.

Czytaj więcej
ROCKWOOL
house, renovation, news
Artykuł
29 sty 2019

Jak ocieplać dom w 2019 roku? Noworoczne postanowienia inwestora indywidualnego

Dla wielu Polaków rok 2019 upłynie pod hasłem budowy lub remontu domu, a to najlepsza okazja, by przeprowadzić montaż lub wymianę ocieplenia!

Czytaj więcej
ROCKWOOL
news ilustration, stone wool
Artykuł
15 sty 2019

Wełna skalna zachowuje trwałość nawet po 55 latach!

Wiedza o tym, jak długo materiały izolacyjne zachowują swoje właściwości, jest niezwykle przydatna zarówno inwestorowi dużego obiektu, jak i jego projektantowi czy wykonawcom. Nowych danych na ten temat dostarcza badanie przeprowadzone przez ceniony instytut FIW w Monachium na zlecenie organizacji EURIMA. Wyniki wskazały jednoznacznie: właściwości izolacji z wełny skalnej pozostają niezmienne nawet przez 55 lat!

Czytaj więcej
ROCKWOOL
KV contest for architects
Artykuł
19 gru 2018

Moc piękna architektury Europy Środkowo-Wschodniej. Weź udział w międzynarodowym konkursie!

„Moc piękna architektury” – to hasło konkursu „Zmień wizję w projekt”, do którego zapraszamy architektów i pracownie architektoniczne z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Łączna pula nagród to 16 000 EUR. Prace ocenią słynni architekci: Ewa Kuryłowicz (PL), Robert Konieczny (PL), Péter Reicher (HU) i Jaroslav Dokupil (CZ).

Czytaj więcej
ROCKWOOL
Więcej