GRANROCK SUPER – innowacyjne rozwiązanie do ocieplania poddasza

GRANROCK SUPER to niepalne ocieplenie z wełny skalnej, wykonywane metodą wdmuchiwania. Może być stosowany do izolacji zarówno poddaszy użytkowych jak i nieużytkowych. Materiał ten jest doskonałą alternatywą dla rozwiązań izolacji natryskowych: pozwala wykonać ocieplenie bez względu na porę roku i temperaturę oraz bez konieczności długiego wietrzenia pomieszczeń.

Właściwa izolacja poddasza i jej znaczenia

Wybór właściwej izolacji poddasza, a w szczególności poddasza użytkowego,  ma kluczowe znaczenie – ta przestrzeń domu jest najbardziej narażona na działanie żywiołów i ekstremalnych temperatur. Ponieważ przez dach tracimy najwięcej ciepła właściwe ocieplenie skosów na poddaszu, bezpośrednio przekłada się nie tylko na oszczędności związane z kosztami ogrzewania ale także na komfort korzystania z pomieszczeń.  

Zastosowanie granulatu wełny skalnej GRANROCK SUPER zapewnia utrzymanie komfortowej temperatury w pomieszczeniach i sprawia, że latem panuje w nich przyjemny chłód, a zimą ciepło. Dzięki swoim właściwościom wełna skalna sprawia, że  poddasze użytkowe staje się miejscem cichym i bezpiecznym. Jej zastosowanie znacząco redukuje dźwięki dochodzące do budynku z zewnątrz oraz minimalizuje odgłosy opadów czy wiatru, co wpływa na poprawę komfortu akustycznego w pomieszczeniach na poddaszu, a to przecież tam najczęściej umieszczamy nasze sypialnie!   

Granulat z wełny skalnej ROCKWOOL to także produkt niepalny, który podnosi bezpieczeństwo pożarowe całego domu. Wytrzymuje temperatury do 1000°C, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych materiałów izolacyjnych – posiada najwyższą klasę reakcji na ogień, czyli klasę A1. Wartym podkreślenia jest również fakt, że granulat wełny skalnej GRANROCK SUPER to odporny na czynniki chemiczne i biologiczne naturalny materiał – w 97% składa się ze skał oraz nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia i środowiska. GRANROCK SUPER może być stosowany nie tylko w ocieplaniu nowych budynków, ale także do wykonywania poprawy izolacji - termomodernizacji, bez konieczności zdejmowania istniejącej już zabudowy.

Wyszukaj dystrybutora i wykonawcę

search

Showing
Offices & Factories near you