Ocieplenie ścian zewnętrznych

Ocieplenie ścian zewnętrznych to pierwszy krok w stronę energooszczędności i niskich kosztów ogrzewania – zasada jest jedna: najpierw ocieplamy, potem dostosowujemy nowe technologie grzewcze.

Pojawia się dylemat

– płacić mniej, próbując przetrwać zimę w chłodzie, czy ogrzewać dom i ponosić duże koszty? Rozwiązaniem jest ocieplenie ścian zewnętrznych wełną skalną ROCKWOOL – w ten sposób zmniejszymy opłaty za ogrzewanie nawet o kilka tysięcy w skali roku!
Ocieplenie ścian zewnętrznych to pierwszy krok w stronę energooszczędności i niskich kosztów ogrzewania – zasada jest jedna: najpierw ocieplamy, potem dostosowujemy nowe technologie grzewcze.

Wełna skalna poprawia mikroklimat pomieszczeń

– latem nie jest w domu zbyt gorąco, a zimą zbyt sucho, nie ma też przeciągów czy chłodnych miejsc, w których może pojawić się chorobotwórcze zagrzybienie.  Możesz poczuć się komfortowo również dlatego, że wełna doskonale wycisza – nie słyszysz niechcianych dźwięków z zewnątrz, nawet jeśli mieszkasz w centrum miasta czy przy ruchliwej ulicy.

Odpowiednie parametry akustyczne

domu to gwarancja dobrej koncentracji i prawdziwego relaksu. Wełna skalna ROCKWOOL to najbezpieczniejsza z izolacji. Dlaczego? Wełna pochodzi w pełni z naturalnych surowców i jest niepalna  (wytrzymuje temperatury do 1000⁰C), co zwiększa bezpieczeństwo pożarowe w Twoim domu. Możesz więc spać spokojnie!

Pieniądze, które zostają w Twoim portfelu, to tylko jedna z zalet ocieplenia.

Dzięki wełnie skalnej ROCKWOOL poczujesz, że produkt, którego nie widać na co dzień gołym okiem, ma ogromny wpływ na Twoje samopoczucie w domu.

Izolacja ścian zewnętrznych to jedna z najbardziej kluczowych kwestii w budowie domu. Koszt ocieplenia to około 200 zł za metr kwadratowy ściany, poddasza – ok. 100 zł (bez robocizny). Dzięki ociepleniu, w zależności od rodzaju paliw, w skali roku możesz oszczędzić nawet kilka tys. zł, a więc inwestycja w izolację zwróci Ci się w ciągu kilku lat.

Pomyśl, na co mógłbyś wydać te pieniądze – na wysokiej jakości wyposażenie domu lub rodzinne wakacje. Oszczędności to nie jedyna zaleta dobrego ocieplenia – Twoja rodzina mieszka w ciepłym, bezpiecznym domu o właściwym mikroklimacie w pomieszczeniach i oddycha czystym powietrzem. A to przecież bezcenne!

Koszty ogrzewania przed i po termoizolacji 

Prezentujemy, jak zmieniają się koszty ogrzewania przed i po termoizolacji – obliczenia dla parterowego domu o powierzchni 80 m².

knowledge base  chart 9 - yearly heating costs PL

Poznaj silne strony wełny skalnej

RockWorld imagery,The Big Picture, idea, people
Dlaczego Wełna Skalna?

Własności Cieplne

Utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu jest lepsze dla Ciebie i dla środowiska Dzięki temu warunki życia i pracy stają się zdrowsze i wygodniejsze, pomagając ludziom w rozwoju, szczególnie w środowisku miejskim

Czytaj więcej
fire, flame, photo, germany
Dlaczego Wełna Skalna?

Odporność Ogniowa

Na obszarach miejskich o małej powierzchni coraz więcej ludzi pracuje i tworzy swoje domy w wysokich budynkach. Dla stale rosnącej populacji te budynki mogą być znakomitymi rozwiązaniami w zakresie bezpiecznego mieszkania, ale jeśli wysoki w uderzy ogień wzrost, konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Czytaj więcej
image, living, earphones, headphones, children, family, home, diy, germany, job 5026
Dlaczego Wełna Skalna?

Własności Akustyczne

Urbanizacja często zbliża infrastrukturę i budynki mieszkalne Od kolei po tramwaje, drogi do lotnisk, dobra infrastruktura jest kluczowa dla życia w mieście, co może być bardzo hałaśliwe.

Czytaj więcej
Big picture outdoor city
Dubai skyline and it's busiest highway
Dlaczego Wełna Skalna?

Trwałość

1 000 000 osób co tydzień przenosi się do środowisk miejskich Stanowi to duże obciążenie dla istniejącej infrastruktury, a także zasobów energetycznych i środowiska. Wyzwanie polega na budowaniu zrównoważonych miast, które mogą wspierać ich populacje teraz iw przyszłości.

Czytaj więcej
1
Dlaczego Wełna Skalna?

Recycling

Wełna skalna jako naturalny materiał może być przetwarzana wiele razy i poddawana recyklingowi – to bardzo ważny aspekt związany z ochroną środowiska i regułami zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej
Woman in greenhouse
Agronomist analysing plants in greenhouse. People,  Grodan, Green, Horticulture.
Dlaczego Wełna Skalna?

Paroprzepuszczalność

Wełna skalna, dzięki paroprzepuszczalności, chroni budynek przed wilgocią, a także powstawaniem grzybów i pleśni. Ta cecha sprawia, że budynek „oddycha”, a jego mieszkańcy odczuwają komfort na co dzień.

Czytaj więcej