Izolacja podłóg – tak cicho jeszcze nie było

Wyobraź sobie, że wstajesz rano i stawiasz bosą stopę na podłodze swojej sypialni – podłoga jest ciepła, a Ty możesz zacząć dzień bez uczucia nieprzyjemnego chłodu i pospiesznego zakładania skarpet.

Twoje dzieci też mogą chodzić boso nawet zimą, a Ty nie przejmujesz się tym, że się przeziębią. Czy to możliwe bez elektrycznego ogrzewania podłogowego? Oczywiście! Wystarczy zadbać o odpowiednią izolację Twoich podłóg! Ale to tylko jedna z zalet. Izolacja podłóg to sposób na ochronę akustyczną pomieszczeń i znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania.

W domu często przeszkadzają nam rozmaite hałasy – głośne kroki, bieganie dzieci, przesuwanie mebli. Wełna skalna ROCKWOOL poprawia izolacyjność akustyczną podłóg i redukuje nieprzyjemne dla ucha dźwięki. Specjalne płyty STEPROCK doskonale izolują termicznie – możesz więc bez obaw pozbyć się kapci czy grubych skarpet i chodzić boso. Przypomnij sobie, jakie to przyjemne! 

Izolacja podłóg to także gwarancja Twojego bezpieczeństwa – wełna skalna jest niepalna, a więc zwiększa ochronę przeciwpożarową w Twoim domu. Trwałość tego materiału, pochodzącego w pełni z naturalnych surowców jest niezwykła – wełna zachowuje swoje właściwości w najbardziej niedogodnych warunkach atmosferycznych przez długie lata, nie kruszy się i nie odkształca. Niewiele jest rzeczy, które kupujemy tylko raz w życiu, prawda? Wełnę skalną montujesz tylko raz!

Izolacja podłóg

Szacuje się, że około 10% wszystkich strat ciepła w domach spowodowanych jest przenikaniem ciepła z budynków do podłoża gruntowego

Izolacja podłogi – ile to kosztuje?

Jeśli Twoje dzieci lubią skakać i tupać na poddaszu, to mogą to robić do woli i na boso! Izolacja podłogi z wełny skalnej ochroni Twój dom od zimna gruntowego i znakomicie wytłumi każdy dźwięk uderzeniowy.

 

Koszt ocieplenia podłogi to około 120 zł za metr kwadratowy (z robocizną). Ocieplenie podłogi sprawi, że chodzenie na boso będzie przyjemnością nawet zimą, a w pomieszczeniu, w którym przebywasz, usłyszysz każdy najdrobniejszy dźwięk – bo nie zagłuszy ich żaden hałas z zewnątrz, ani odgłosy z innych przestrzeni domowych.

 

woman, read, reading, book, home, indoor, floor, comfort, comfortable, germany

Poznaj silne strony wełny skalnej

RockWorld imagery,The Big Picture, idea, people
Dlaczego Wełna Skalna?

Własności Cieplne

Utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu jest lepsze dla Ciebie i dla środowiska Dzięki temu warunki życia i pracy stają się zdrowsze i wygodniejsze, pomagając ludziom w rozwoju, szczególnie w środowisku miejskim

Czytaj więcej
fire, flame, photo, germany
Dlaczego Wełna Skalna?

Odporność Ogniowa

Na obszarach miejskich o małej powierzchni coraz więcej ludzi pracuje i tworzy swoje domy w wysokich budynkach. Dla stale rosnącej populacji te budynki mogą być znakomitymi rozwiązaniami w zakresie bezpiecznego mieszkania, ale jeśli wysoki w uderzy ogień wzrost, konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Czytaj więcej
image, living, earphones, headphones, children, family, home, diy, germany, job 5026
Dlaczego Wełna Skalna?

Własności Akustyczne

Urbanizacja często zbliża infrastrukturę i budynki mieszkalne Od kolei po tramwaje, drogi do lotnisk, dobra infrastruktura jest kluczowa dla życia w mieście, co może być bardzo hałaśliwe.

Czytaj więcej
Big picture outdoor city
Dubai skyline and it's busiest highway
Dlaczego Wełna Skalna?

Trwałość

1 000 000 osób co tydzień przenosi się do środowisk miejskich Stanowi to duże obciążenie dla istniejącej infrastruktury, a także zasobów energetycznych i środowiska. Wyzwanie polega na budowaniu zrównoważonych miast, które mogą wspierać ich populacje teraz iw przyszłości.

Czytaj więcej
Dlaczego Wełna Skalna?

Recycling

Wełna skalna jako naturalny materiał może być przetwarzana wiele razy i poddawana recyklingowi – to bardzo ważny aspekt związany z ochroną środowiska i regułami zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej
Woman in greenhouse
Agronomist analysing plants in greenhouse. People,  Grodan, Green, Horticulture.
Dlaczego Wełna Skalna?

Paroprzepuszczalność

Wełna skalna, dzięki paroprzepuszczalności, chroni budynek przed wilgocią, a także powstawaniem grzybów i pleśni. Ta cecha sprawia, że budynek „oddycha”, a jego mieszkańcy odczuwają komfort na co dzień.

Czytaj więcej