Wyobraź sobie, że wstajesz rano i stawiasz bosą stopę na podłodze swojej sypialni – podłoga jest ciepła, a Ty możesz zacząć dzień bez uczucia nieprzyjemnego chłodu i pospiesznego zakładania skarpet.

Twoje dzieci też mogą chodzić boso nawet zimą, a Ty nie przejmujesz się tym, że się przeziębią. Czy to możliwe bez elektrycznego ogrzewania podłogowego? Oczywiście! Wystarczy zadbać o odpowiednią izolację Twoich podłóg! Ale to tylko jedna z zalet. Izolacja podłóg to sposób na ochronę akustyczną pomieszczeń i znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania.

W domu często przeszkadzają nam rozmaite hałasy – głośne kroki, bieganie dzieci, przesuwanie mebli. Wełna skalna ROCKWOOL poprawia izolacyjność akustyczną podłóg i redukuje nieprzyjemne dla ucha dźwięki. Specjalne płyty STEPROCK doskonale izolują termicznie – możesz więc bez obaw pozbyć się kapci czy grubych skarpet i chodzić boso. Przypomnij sobie, jakie to przyjemne! 

Izolacja podłóg to także gwarancja Twojego bezpieczeństwa – wełna skalna jest niepalna, a więc zwiększa ochronę przeciwpożarową w Twoim domu. Trwałość tego materiału, pochodzącego w pełni z naturalnych surowców jest niezwykła – wełna zachowuje swoje właściwości w najbardziej niedogodnych warunkach atmosferycznych przez długie lata, nie kruszy się i nie odkształca. Niewiele jest rzeczy, które kupujemy tylko raz w życiu, prawda? Wełnę skalną montujesz tylko raz!

Izolacja podłóg

Szacuje się, że około 10% wszystkich strat ciepła w domach spowodowanych jest przenikaniem ciepła z budynków do podłoża gruntowego

Izolacja podłogi – ile to kosztuje?

Jeśli Twoje dzieci lubią skakać i tupać na poddaszu, to mogą to robić do woli i na boso! Izolacja podłogi z wełny skalnej ochroni Twój dom od zimna gruntowego i znakomicie wytłumi każdy dźwięk uderzeniowy.

 

Koszt ocieplenia podłogi to około 120 zł za metr kwadratowy (z robocizną). Ocieplenie podłogi sprawi, że chodzenie na boso będzie przyjemnością nawet zimą, a w pomieszczeniu, w którym przebywasz, usłyszysz każdy najdrobniejszy dźwięk – bo nie zagłuszy ich żaden hałas z zewnątrz, ani odgłosy z innych przestrzeni domowych.

 

woman, read, reading, book, home, indoor, floor, comfort, comfortable, germany

Poznaj silne strony wełny skalnej