Blask płomieni, ciepło i przyjemny czar kominka

pomagają się zrelaksować po ciężkim dniu i współtworzą wyjątkowe chwile w rodzinnym gronie. To, jaki kominek wybierzemy, zależy od naszych gustów i wyobraźni – wybór jest naprawdę ogromny. Przy wyborze materiału izolacyjnego do kominka kierujmy się z kolei jedną zasadą: bezpieczeństwa. Najważniejsze, by zastosowana w naszym kominku izolacja była trwała i niepalna.

Niepowtarzalny klimat, dobra izolacja

Dużo częściej przebywamy w naszych domach, dlatego chcemy czuć w nich ciepło, ale równocześnie wolelibyśmy uniknąć wysokich opłat i obciążonego budżetu. Kominek naprawdę nie musi być tylko stojącą w salonie ozdobą, rozpalaną jedynie z okazji wizyty gości. Aby codziennie cieszyć się jego ciepłem, wystarczy kupić drewno i zadbać o zamontowanie odpowiedniej, bezpiecznej izolacji.

Izolacja kominka jest kluczową czynnością dla podwyższenia jego wydajności i zabezpieczenia go przed ogniem. Płyty FIREROCK to trwałość na lata - nie ulegają zniszczeniu czy ukruszeniu, są dodatkowo pokryte ekranem aluminiowym, który odbija ciepło i zwiększa efektywność cieplną. Wytrzymują temperaturę stałą sięgającą do 580 stopni Celsjusza.

Ile kosztuje izolacja kominka? Dbaj o bezpieczeństwo.

Jeśli chcesz, by Twój kominek stwarzał przytulną atmosferę w Twoim domu przez cały rok, wybierz niepalną izolację z wełny skalnej. 

W zależności od rodzaju kominka, koszt izolacji wraz z kosztami montażu to około 7 tys. zł.  Bo w Twoim domu liczy się bezpieczeństwo!

Mother and daughter in front of fireplace

Poznaj silne strony wełny skalnej