Czar kominka przez cały rok.

Ciepło domowej atmosfery tworzą przede wszystkim ludzie, ale wpływ na nasze samopoczucie w domu mają też odpowiednio zaaranżowane przestrzenie – wielu z nas najchętniej spędza zimowe wieczory w przytulnym salonie przy kominku.

Zobacz produkt FIREROCK

Blask płomieni, ciepło i przyjemny czar kominka

pomagają się zrelaksować po ciężkim dniu i współtworzą wyjątkowe chwile w rodzinnym gronie. To, jaki kominek wybierzemy, zależy od naszych gustów i wyobraźni – wybór jest naprawdę ogromny. Przy wyborze materiału izolacyjnego do kominka kierujmy się z kolei jedną zasadą: bezpieczeństwa. Najważniejsze, by zastosowana w naszym kominku izolacja była trwała i niepalna.

Niepowtarzalny klimat, dobra izolacja

Dużo częściej przebywamy w naszych domach, dlatego chcemy czuć w nich ciepło, ale równocześnie wolelibyśmy uniknąć wysokich opłat i obciążonego budżetu. Kominek naprawdę nie musi być tylko stojącą w salonie ozdobą, rozpalaną jedynie z okazji wizyty gości. Aby codziennie cieszyć się jego ciepłem, wystarczy kupić drewno i zadbać o zamontowanie odpowiedniej, bezpiecznej izolacji.

Niepalność, czyli bezpieczeństwo

Dobrze zamontowany kominek zapewnia poczucie bezpieczeństwa naszej rodzinie – warto więc wybrać do izolacji kominka taki materiał, który jest niepalny, a zarazem trwały i stabilny. Doskonale sprawdzi się tutaj wełna skalna ROCKWOOL, która ma najwyższą klasę reakcji na ogień A1, charakterystyczną dla materiałów niepalnych – zabezpieczy ona elementy obudowy kominka przed wpływem wysokiej temperatury powstającej podczas palenia.

Doskonale sprawdzą się tu płyty FIREROCK - zastosowanie ich w odpowiednio wentylowanej obudowie sprawi, że emitowane ciepło będzie wykorzystane efektywniej, rozchodząc się po pomieszczeniu. Produkt z wełny skalnej przypadnie także do gustu tym, którzy dbają o środowisko naturalne i wybierają rozwiązania ekologiczne –  to materiał pochodzący z naturalnych surowców.

Izolacja kominka jest kluczową czynnością dla podwyższenia jego wydajności i zabezpieczenia go przed ogniem. Płyty FIREROCK to trwałość na lata - nie ulegają zniszczeniu czy ukruszeniu, są dodatkowo pokryte ekranem aluminiowym, który odbija ciepło i zwiększa efektywność cieplną. Wytrzymują temperaturę stałą sięgającą do 580 stopni Celsjusza.

Ciepło i oszczędnie

Kominek jako dodatkowe źródło ciepła to też spora oszczędność – odpowiednio zaizolowany pozwala na zmniejszenie konieczności dogrzewania budynku. Tak więc możemy cieszyć się ciepłem, które nie będzie uciekać, a rozprzestrzeniać się po całym pomieszczeniu i nie martwić się o rachunki.

W zimowe dni szczególnie docenimy dobrą izolację, która pozwoli nam cieszyć się komfortem i ciepłem w domu, kiedy tylko będziemy mieć na to ochotę. Ale najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa – niepalne płyty izolacyjne FIREROCK są gwarancją bezpiecznego użytkowania kominka na długie lata. 

Izolacja kominka jest kluczową czynnością dla podwyższenia jego wydajności i zabezpieczenia go przed ogniem.  Płyty FIREROCK to trwałość na lata - nie ulegają  zniszczeniu czy ukruszeniu, są dodatkowo pokryte ekranem aluminiowym, który odbija ciepło i zwiększa efektywność cieplną. Wytrzymują temperaturę stałą sięgającą do 580 stopni Celsjusza. 

Ile kosztuje izolacja kominka? Dbaj o bezpieczeństwo.

Jeśli chcesz, by Twój kominek stwarzał przytulną atmosferę w Twoim domu przez cały rok, wybierz niepalną izolację z wełny skalnej. 

W zależności od rodzaju kominka, koszt izolacji wraz z kosztami montażu to około 7 tys. zł.  Bo w Twoim domu liczy się bezpieczeństwo!

Mother and daughter in front of fireplace

Poznaj silne strony wełny skalnej

RockWorld imagery,The Big Picture, idea, people
Dlaczego Wełna Skalna?

Własności Cieplne

Utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu jest lepsze dla Ciebie i dla środowiska Dzięki temu warunki życia i pracy stają się zdrowsze i wygodniejsze, pomagając ludziom w rozwoju, szczególnie w środowisku miejskim

Czytaj więcej
fire, flame, photo, germany
Dlaczego Wełna Skalna?

Odporność Ogniowa

Na obszarach miejskich o małej powierzchni coraz więcej ludzi pracuje i tworzy swoje domy w wysokich budynkach. Dla stale rosnącej populacji te budynki mogą być znakomitymi rozwiązaniami w zakresie bezpiecznego mieszkania, ale jeśli wysoki w uderzy ogień wzrost, konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Czytaj więcej
image, living, earphones, headphones, children, family, home, diy, germany, job 5026
Dlaczego Wełna Skalna?

Własności Akustyczne

Urbanizacja często zbliża infrastrukturę i budynki mieszkalne Od kolei po tramwaje, drogi do lotnisk, dobra infrastruktura jest kluczowa dla życia w mieście, co może być bardzo hałaśliwe.

Czytaj więcej
Big picture outdoor city
Dubai skyline and it's busiest highway
Dlaczego Wełna Skalna?

Trwałość

1 000 000 osób co tydzień przenosi się do środowisk miejskich Stanowi to duże obciążenie dla istniejącej infrastruktury, a także zasobów energetycznych i środowiska. Wyzwanie polega na budowaniu zrównoważonych miast, które mogą wspierać ich populacje teraz iw przyszłości.

Czytaj więcej
Dlaczego Wełna Skalna?

Recycling

Wełna skalna jako naturalny materiał może być przetwarzana wiele razy i poddawana recyklingowi – to bardzo ważny aspekt związany z ochroną środowiska i regułami zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej
Woman in greenhouse
Agronomist analysing plants in greenhouse. People,  Grodan, Green, Horticulture.
Dlaczego Wełna Skalna?

Paroprzepuszczalność

Wełna skalna, dzięki paroprzepuszczalności, chroni budynek przed wilgocią, a także powstawaniem grzybów i pleśni. Ta cecha sprawia, że budynek „oddycha”, a jego mieszkańcy odczuwają komfort na co dzień.

Czytaj więcej