Ciesz się ciszą, czyli izolacja ścian działowych

W ciągu dnia jesteśmy narażani na duże natężenie hałasu – badania wykazały, że w dużych miastach hałas to aż 65dB decybeli, co wpływa na nasze samopoczucie i koncentrację. Nic dziwnego, że wracając z pracy do domu, marzymy o błogiej ciszy i spokoju.

Można nimi oddzielić przestrzenie zarówno na parterze, jak i na poddaszu, tworząc w nich w wyjątkowy klimat. Ważne jest, by ściany działowe tłumiły dźwięki i lepiej wyciszały hałas. Na izolacyjność akustyczną lekkich ścian działowych ma wpływ wybór właściwego materiału wypełniającego. Wełna skalna ROCKWOOL to materiał, który pochodzi z naturalnych surowców i ma trzy zalety, dzięki którym będziesz w swoim domu spać spokojnie

A co, jeśli w domu hałasują dzieci, nastolatek słucha głośnej muzyki, a sąsiad właśnie ogląda ważny mecz?  

Mamy rozwiązanie, dzięki któremu Twój dom będzie oazą spokoju, bez względu na to, jak sąsiedzi i Twoi bliscy lubią spędzać czas. Wystarczy zaizolować ściany działowe wełną skalną ROCKWOOL, która ma właściwości tłumiące hałas -to proste rozwiązanie zapewni Twojemu domowi optymalne parametry akustyczne, a Tobie bezcenny komfort.

Ściany działowe to znakomity sposób na kreatywną aranżację domu zgodnie z Twoimi potrzebami.

Można nimi oddzielić przestrzenie zarówno na parterze, jak i na poddaszu, tworząc w nich w wyjątkowy klimat. Ważne jest, by ściany działowe tłumiły dźwięki i lepiej wyciszały hałas. Na izolacyjność akustyczną lekkich ścian działowych ma wpływ wybór właściwego materiału wypełniającego. Wełna skalna ROCKWOOL to materiał, który pochodzi z naturalnych surowców i ma trzy zalety, dzięki którym będziesz w swoim domu spać spokojnie.

Izolacja ścian działowych wełną ROCKWOOL zapewni:

  • Izolacja akustyczna – wsłuchaj się w ciszę! Wełnę skalną wykorzystuje się do izolacji akustycznej w filharmoniach i miejscach, gdzie jakość dźwięku i jego wytłumienie są szczególnie ważne. Te same rozwiązania możesz mieć w swoim domu i cieszyć się komfortem każdego dnia.  
  • Niepalność - wełna skalna to materiał niepalny, a więc zwiększający bezpieczeństwo pożarowe w Twoim domu
  • Trwałość – mało jest na świecie rzeczy, które kupujemy tylko raz, a będą nam służyć przez dziesięciolecia – wełnę skalną montujesz tylko raz! To materiał, który nie kruszy się i nie odkształca, zachowując swoje właściwości bez względu na warunki atmosferyczne. Służy Tobie i Twojej rodzinie przez długie lata. 

Marzysz o ciszy i spokoju? Wykonaj przedściankę akustyczną!

  • Przedścianka akustyczna to dodatkowa, odizolowana od podłogi, sufitu i ściany konstrukcja podobna do ściany działowej lekkiej
  • Stosujemy w niej płyty ROCKSONIC SUPER  lub ROCKTON o odpowiedniej gęstości, co pozwoli na poprawę komfortu akustycznego poprzez ograniczenie hałasu z pomieszczeń sąsiednich
  • Wybierz ROCKSONIC SUPER lub ROCKTON, jeśli chcesz oddzielić pomieszczenia na poddaszu, wytłumić dźwięki dobiegające z mieszkania sąsiadów w zabudowie szeregowej czy bliźniaczej.

Izolacja ścian działowych – ile to kosztuje?

Ściany działowe pozwalają na dowolną aranżację wnętrza w Twoim domu – możesz w każdym pomieszczeniu cieszyć się komfortem i ciszą dzięki izolacji z niepalnej wełny skalnej. To materiał wyciszający, który sprawi, że w pomieszczeniach oddzielonych ściankami działowymi będzie doskonały poziom akustyczny. Koszt izolacji za metr kwadratowy z robocizną wynosi średnio 120 zł.

Wskazówki krok po kroku - izolacja ściany działowej

Poznaj silne strony wełny skalnej

RockWorld imagery,The Big Picture, idea, people
Dlaczego Wełna Skalna?

Własności Cieplne

Utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu jest lepsze dla Ciebie i dla środowiska Dzięki temu warunki życia i pracy stają się zdrowsze i wygodniejsze, pomagając ludziom w rozwoju, szczególnie w środowisku miejskim

Czytaj więcej
fire, flame, photo, germany
Dlaczego Wełna Skalna?

Odporność Ogniowa

Na obszarach miejskich o małej powierzchni coraz więcej ludzi pracuje i tworzy swoje domy w wysokich budynkach. Dla stale rosnącej populacji te budynki mogą być znakomitymi rozwiązaniami w zakresie bezpiecznego mieszkania, ale jeśli wysoki w uderzy ogień wzrost, konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Czytaj więcej
image, living, earphones, headphones, children, family, home, diy, germany, job 5026
Dlaczego Wełna Skalna?

Własności Akustyczne

Urbanizacja często zbliża infrastrukturę i budynki mieszkalne Od kolei po tramwaje, drogi do lotnisk, dobra infrastruktura jest kluczowa dla życia w mieście, co może być bardzo hałaśliwe.

Czytaj więcej
Big picture outdoor city
Dubai skyline and it's busiest highway
Dlaczego Wełna Skalna?

Trwałość

1 000 000 osób co tydzień przenosi się do środowisk miejskich Stanowi to duże obciążenie dla istniejącej infrastruktury, a także zasobów energetycznych i środowiska. Wyzwanie polega na budowaniu zrównoważonych miast, które mogą wspierać ich populacje teraz iw przyszłości.

Czytaj więcej
Dlaczego Wełna Skalna?

Recycling

Wełna skalna jako naturalny materiał może być przetwarzana wiele razy i poddawana recyklingowi – to bardzo ważny aspekt związany z ochroną środowiska i regułami zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej
Woman in greenhouse
Agronomist analysing plants in greenhouse. People,  Grodan, Green, Horticulture.
Dlaczego Wełna Skalna?

Paroprzepuszczalność

Wełna skalna, dzięki paroprzepuszczalności, chroni budynek przed wilgocią, a także powstawaniem grzybów i pleśni. Ta cecha sprawia, że budynek „oddycha”, a jego mieszkańcy odczuwają komfort na co dzień.

Czytaj więcej