Twój wymarzony dom

Zacznij od ocieplenia ścian zewnętrznych!

Nowy dom

Budowa domu to ekscytujący projekt – wyobraź sobie miejsce, które jest idealnym odwzorowaniem Twoich marzeń. Jak się do tego przygotować? Ważny jest dobry plan i odrobina wiedzy, dzięki której stworzysz wspaniałe miejsce do życia dla swojej rodziny.

Według wyliczeń przeprowadzonych przez Kalkulatory Budowlane, koszty budowy domu wciąż rosną – to z roku na rok kwota większa o około 8 proc. Jak w takim razie mądrze wydać pieniądze, by cieszyć się funkcjonalnością, komfortem i bezpieczeństwem przez długie lata?

Wiele osób martwi się kosztami za ogrzewanie, zwłaszcza, jeśli powierzchnia domu jest duża. To zrozumiałe – w końcu aż 70% wszystkich kosztów eksploatacyjnych wydajemy właśnie na ten cel.

Jednak już na etapie planowania budowy domu

warto przeanalizować środki, które przeznaczymy na materiały budowlane. Dobra jakość materiałów budowalnych oznacza spokój i komfort na długie lata – na pewno unikniemy  przeprowadzania kosztownych remontów. W budowie domu szczególnie liczy się materiał izolacyjny – jego wybór może przesądzić o tym, jak funkcjonalny i tani w eksploatacji będzie nasz dom. Wysoka jakość ocieplenia to też niska emisja zanieczyszczeń i czyste powietrze w Twojej okolicy.

Ciche poddasze, na którym latem czujemy przyjemny chłód, a zimą ogrzane mury trzymają ciepło, dobry mikroklimat we wszystkich pomieszczeniach domu, komfort akustyczny, trwałość, ochrona przed grzybami i pleśnią, zabezpieczenie przed ogniem – to wszystko gwarantują produkty izolacyjne z wełny skalnej.

Wełna skalna to niezwykły, niepalny materiał izolacyjny,

pochodzący w pełni z naturalnych surowców – wytrzymuje najbardziej niedogodne warunki atmosferyczne, pozwala na swobodny przepływ powietrza w domu, zwiększa ochronę przeciwpożarową.  Dobre ocieplenie to oszczędności (nawet kilka tysięcy zł rocznie!) i zdrowie dla Twojej rodziny.

Pieniądze, które zostają w Twoim portfelu, to tylko jedna z zalet ocieplenia. Dzięki wełnie skalnej ROCKWOOL poczujesz, że produkt, którego nie widać na co dzień gołym okiem, ma ogromny wpływ na Twoje samopoczucie w domu

Warto wiedzieć?

Koszty eksploatacji domu po 20 latach mogą wynieść tyle samo, co finałowy koszt jego budowy. W prosty sposób można te koszty znacznie obniżyć. 

hvac, conlit, timber house, timber ceiling, broschüre conlit brandschutz holzdecken, germany

Poznaj silne strony wełny skalnej

RockWorld imagery,The Big Picture, idea, people
Dlaczego Wełna Skalna?

Własności Cieplne

Utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu jest lepsze dla Ciebie i dla środowiska Dzięki temu warunki życia i pracy stają się zdrowsze i wygodniejsze, pomagając ludziom w rozwoju, szczególnie w środowisku miejskim

Czytaj więcej
fire, flame, photo, germany
Dlaczego Wełna Skalna?

Odporność Ogniowa

Na obszarach miejskich o małej powierzchni coraz więcej ludzi pracuje i tworzy swoje domy w wysokich budynkach. Dla stale rosnącej populacji te budynki mogą być znakomitymi rozwiązaniami w zakresie bezpiecznego mieszkania, ale jeśli wysoki w uderzy ogień wzrost, konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Czytaj więcej
image, living, earphones, headphones, children, family, home, diy, germany, job 5026
Dlaczego Wełna Skalna?

Własności Akustyczne

Urbanizacja często zbliża infrastrukturę i budynki mieszkalne Od kolei po tramwaje, drogi do lotnisk, dobra infrastruktura jest kluczowa dla życia w mieście, co może być bardzo hałaśliwe.

Czytaj więcej
Big picture outdoor city
Dubai skyline and it's busiest highway
Dlaczego Wełna Skalna?

Trwałość

1 000 000 osób co tydzień przenosi się do środowisk miejskich Stanowi to duże obciążenie dla istniejącej infrastruktury, a także zasobów energetycznych i środowiska. Wyzwanie polega na budowaniu zrównoważonych miast, które mogą wspierać ich populacje teraz iw przyszłości.

Czytaj więcej
Dlaczego Wełna Skalna?

Recycling

Wełna skalna jako naturalny materiał może być przetwarzana wiele razy i poddawana recyklingowi – to bardzo ważny aspekt związany z ochroną środowiska i regułami zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej
Woman in greenhouse
Agronomist analysing plants in greenhouse. People,  Grodan, Green, Horticulture.
Dlaczego Wełna Skalna?

Paroprzepuszczalność

Wełna skalna, dzięki paroprzepuszczalności, chroni budynek przed wilgocią, a także powstawaniem grzybów i pleśni. Ta cecha sprawia, że budynek „oddycha”, a jego mieszkańcy odczuwają komfort na co dzień.

Czytaj więcej