Nowy dom

Budowa domu to ekscytujący projekt – wyobraź sobie miejsce, które jest idealnym odwzorowaniem Twoich marzeń. Jak się do tego przygotować? Ważny jest dobry plan i odrobina wiedzy, dzięki której stworzysz wspaniałe miejsce do życia dla swojej rodziny.

Według wyliczeń przeprowadzonych przez Kalkulatory Budowlane, koszty budowy domu wciąż rosną – to z roku na rok kwota większa o około 8 proc. Jak w takim razie mądrze wydać pieniądze, by cieszyć się funkcjonalnością, komfortem i bezpieczeństwem przez długie lata?

Wiele osób martwi się kosztami za ogrzewanie, zwłaszcza, jeśli powierzchnia domu jest duża. To zrozumiałe – w końcu aż 70% wszystkich kosztów eksploatacyjnych wydajemy właśnie na ten cel.

Jednak już na etapie planowania budowy domu

warto przeanalizować środki, które przeznaczymy na materiały budowlane. Dobra jakość materiałów budowalnych oznacza spokój i komfort na długie lata – na pewno unikniemy  przeprowadzania kosztownych remontów. W budowie domu szczególnie liczy się materiał izolacyjny – jego wybór może przesądzić o tym, jak funkcjonalny i tani w eksploatacji będzie nasz dom. Wysoka jakość ocieplenia to też niska emisja zanieczyszczeń i czyste powietrze w Twojej okolicy.

Ciche poddasze, na którym latem czujemy przyjemny chłód, a zimą ogrzane mury trzymają ciepło, dobry mikroklimat we wszystkich pomieszczeniach domu, komfort akustyczny, trwałość, ochrona przed grzybami i pleśnią, zabezpieczenie przed ogniem – to wszystko gwarantują produkty izolacyjne z wełny skalnej.

Wełna skalna to niezwykły, niepalny materiał izolacyjny,

pochodzący w pełni z naturalnych surowców – wytrzymuje najbardziej niedogodne warunki atmosferyczne, pozwala na swobodny przepływ powietrza w domu, zwiększa ochronę przeciwpożarową.  Dobre ocieplenie to oszczędności (nawet kilka tysięcy zł rocznie!) i zdrowie dla Twojej rodziny.

Zobacz jak szybko zbudować dom, poznaj technikę budowy opartą na gotowych konstrukcjach. Przeczytaj artykuły: „Domy z paczki” i „Domy kanadyjskie” na naszym blogu OcieplamyZycie.pl.

Dowiedz się jak urządzić przestrzeń dla dorastających dzieci – przeczytaj artykuł „Pokój dla nastolatka” na naszym blogu OcieplamyZycie.pl.

Pieniądze, które zostają w Twoim portfelu, to tylko jedna z zalet ocieplenia. Dzięki wełnie skalnej ROCKWOOL poczujesz, że produkt, którego nie widać na co dzień gołym okiem, ma ogromny wpływ na Twoje samopoczucie w domu

Warto wiedzieć?

Koszty eksploatacji domu po 20 latach mogą wynieść tyle samo, co finałowy koszt jego budowy. W prosty sposób można te koszty znacznie obniżyć. 

hvac, conlit, timber house, timber ceiling, broschüre conlit brandschutz holzdecken, germany

Poznaj silne strony wełny skalnej