Nowy dom

Budowa domu to ekscytujący projekt – wyobraź sobie miejsce, które jest idealnym odwzorowaniem Twoich marzeń. Jak się do tego przygotować? Ważny jest dobry plan i odrobina wiedzy, dzięki której stworzysz wspaniałe miejsce do życia dla swojej rodziny.

Według wyliczeń przeprowadzonych przez Kalkulatory Budowlane, koszty budowy domu wciąż rosną – to z roku na rok kwota większa o około 8 proc. Jak w takim razie mądrze wydać pieniądze, by cieszyć się funkcjonalnością, komfortem i bezpieczeństwem przez długie lata?

Wiele osób martwi się kosztami za ogrzewanie, zwłaszcza, jeśli powierzchnia domu jest duża. To zrozumiałe – w końcu aż 70% wszystkich kosztów eksploatacyjnych wydajemy właśnie na ten cel.

Jednak już na etapie planowania budowy domu

warto przeanalizować środki, które przeznaczymy na materiały budowlane. Dobra jakość materiałów budowalnych oznacza spokój i komfort na długie lata – na pewno unikniemy  przeprowadzania kosztownych remontów. W budowie domu szczególnie liczy się materiał izolacyjny – jego wybór może przesądzić o tym, jak funkcjonalny i tani w eksploatacji będzie nasz dom. Wysoka jakość ocieplenia to też niska emisja zanieczyszczeń i czyste powietrze w Twojej okolicy.

Ciche poddasze, na którym latem czujemy przyjemny chłód, a zimą ogrzane mury trzymają ciepło, dobry mikroklimat we wszystkich pomieszczeniach domu, komfort akustyczny, trwałość, ochrona przed grzybami i pleśnią, zabezpieczenie przed ogniem – to wszystko gwarantują produkty izolacyjne z wełny skalnej.

Wełna skalna to niezwykły, niepalny materiał izolacyjny,

pochodzący w pełni z naturalnych surowców – wytrzymuje najbardziej niedogodne warunki atmosferyczne, pozwala na swobodny przepływ powietrza w domu, zwiększa ochronę przeciwpożarową.  Dobre ocieplenie to oszczędności (nawet kilka tysięcy zł rocznie!) i zdrowie dla Twojej rodziny.

---

Zobacz jak szybko zbudować dom, poznaj technikę budowy opartą na gotowych konstrukcjach. Przeczytaj artykuły: „Domy z paczki” i „Domy kanadyjskie” na naszym blogu OcieplamyZycie.pl.

Dowiedz się jak urządzić przestrzeń dla dorastających dzieci – przeczytaj artykuł „Pokój dla nastolatka” na naszym blogu OcieplamyZycie.pl.

Formalności związane ze stawianiem nowego domu możesz przyśpieszyć wykorzystując możliwości budowy na zgłoszenie. Dowiedz się jak to zrobić na Ocieplamy Życie.

Pieniądze, które zostają w Twoim portfelu, to tylko jedna z zalet ocieplenia. Dzięki wełnie skalnej ROCKWOOL poczujesz, że produkt, którego nie widać na co dzień gołym okiem, ma ogromny wpływ na Twoje samopoczucie w domu

Warto wiedzieć?

Koszty eksploatacji domu po 20 latach mogą wynieść tyle samo, co finałowy koszt jego budowy. W prosty sposób można te koszty znacznie obniżyć. 

hvac, conlit, timber house, timber ceiling, broschüre conlit brandschutz holzdecken, germany

Poznaj silne strony wełny skalnej