Piękny, tradycyjny dom na wsi czy nowoczesny dom pod miastem? Parterowy czy piętrowy? Murowany czy drewniany?

Ile osób, tyle marzeń o idealnym domu -  w końcu to jedno z najważniejszych miejsc w życiu każdego z nas. Wielu z nas ma też bardzo precyzyjną wizję tego, jak wyglądałby jego dom i chcą tę wizję zrealizować. 

Co warto wiedzieć przed planowaną budową? Ważne dla nas jest to, jaki dom pragniemy mieć, ale też to, jaką kwotę chcemy na taką budowę przeznaczyć. Z pewnością każdemu zależy na tym, by dom był wyposażony w nowoczesne technologie i był niedrogi w utrzymaniu. Planując budowę domu kalkulujemy: ile będzie nas to kosztować i dlaczego aż tak dużo? Czy można mieć nowoczesne rozwiązania i energooszczędny dom, który nie będzie generował ogromnych kosztów eksploatacyjnych? Oczywiście! Kluczem do wszystkiego jest rzetelna wiedza na temat poszczególnych kroków w budowie domu energooszczędnego. W skrócie: najpierw ocieplaj, potem dostosuj nowe technologie grzewcze.

Error rendering content
People, Humans, Worker, Onsite

Czy stać nas na budowę domów energooszczędnych? Tak!

Budowa większości domów jednorodzinnych jest finansowana kredytem, dlatego dbamy o każdą złotówkę. Dziś zaciągnięte zobowiązanie wpłynie na standard naszego życia przez najbliższe 20-30 lat. Czy stać nas na budowę domów energooszczędnych? Tak! To mit, że dom energooszczędny musi być drogi.

Gdy budujemy dom energooszczędny i zwiększamy grubość izolacji, tracimy znacznie mniej ciepła. Dzięki temu oszczędzamy energię potrzebną do ogrzewania budynku i płacimy za ogrzewanie znacznie mniej.

Poznaj silne strony wełny skalnej