Termomodernizacja domu

Twój dom, bez względu na metraż, może być miejscem energooszczędnym, komfortowym, cichym i bezpiecznym.

Gdy nadchodzi zima wielu właścicieli domów martwi się o koszty ogrzewania – w zależności od stosowanej w domu technologii grzewczej sięgają one nawet kilku tysięcy złotych. Dodatkowym problemem jest też zanieczyszczenie powietrza i smog, który w Polsce pochodzi z nieocieplonych domów jednorodzinnych. Jak poradzić sobie z tym problemem? Mamy indywidualny wpływ na redukcję zanieczyszczeń i niskie koszty ogrzewania!

Twój dom potrzebuje termomodernizacji jeśli:

 • Płacisz wysokie rachunki za ogrzewanie
 • Musisz dużo i długo  grzać, by w domu było ciepło
 • W Twoim domu jest chłodno w okresie zimowym, a gorąco latem
 • W Twoim domu pojawiła się pleśń lub grzyb
 • W Twoim domu jest suche lub zbyt wilgotne powietrze, a Twoja rodzina często zapada na infekcje układu oddechowego
 • System ogrzewania w Twoim domu zwiększa emisję zanieczyszczeń

Co zyskamy, jeśli ocieplimy nasz dom?

 • oszczędzimy na kosztach ogrzewania (w skali roku, w zależności od tego, czym ogrzewamy, może być to nawet kilka tysięcy złotych!)
 • aż o połowę zredukujemy emisję zanieczyszczeń
 • zapewnimy domowi zdrowy mikroklimat w pomieszczeniach
 • nasz dom będzie miejscem o dobrej akustyce
 • niepalna izolacja z wełny skalnej zwiększy bezpieczeństwo pożarowe Twojego domu
Czy wiesz, że...
polski rząd ogłosił niedawno nowy program wsparcia dla osób planujących termomodernizację? Na pilotażowy program rząd przeznaczy 180 mln zł – program ma na początku objąć dwie gminy na Śląsku i w Małopolsce. Termomodernizacja to najważniejszy krok w stronę energooszczędności i czystego powietrza.

Wełna skalna – poczuj komfort, którego nie widać

Zdrowie

Wełną skalną możesz ocieplić każdy dom – poddasze, ściany zewnętrzne czy podłogi otulone wełną przyczynią się do poprawy jakości Twojego życia. Dlaczego? Choć wełny skalnej nie widać na pierwszy rzut oka, ma ona kluczowy wpływ na samopoczucie Twoje i Twoich bliskich: reguluje mikroklimat pomieszczeń, w których latem zamiast upału panuje przyjemny chłód, zimą powietrze nie jest suche lub wilgotne, a ogrzane mury zatrzymują ciepło. To sprawia, że rzadziej zapadasz na infekcje czy alergie, a temperatura w Twoim domu jest odpowiednia dla zdrowia bez względu na warunki panujące na zewnątrz.

Komfort i bezpieczeństwo

Komfort Twojej rodzinie zapewnia też inna ważna zaleta wełny skalnej – niepalność. Wełna skalna to materiał ognioodporny i bardzo trwały – możesz więc czuć się w swoim domu w pełni bezpiecznie.

 

Trwałość na lata

Wystarczy zamontować wełnę tylko raz – to sprawdzony sposób na energooszczędność, komfort i bezproblemowe użytkowanie przez długie lata, ponieważ wełna skalna to materiał, który nie kruszy się i nie odkształca, wytrzymuje nawet najbardziej niedogodne warunki atmosferyczne.

Cicho i estetycznie

Wełna skalna to także akustyczna jakość – Twój dom jest prawdziwym azylem, miejscem nowoczesnym, estetycznym i cichym. Właściwości wyciszające, które posiada wełna skalna, wpływają na Twoją koncentrację, samopoczucie i komfort – nawet, jeśli mieszkasz przy ruchliwej ulicy w centrum miasta.

RockWorld imagery, Modern living, woman,

Płacisz dużo mniej

Ważną zaletą jest też spora oszczędność na kosztach ogrzewania – w skali roku to nawet kilka tysięcy złotych! Izolacja budynku pozwala także na wyłączenie ogrzewania w chwili, gdy nie przebywamy dłuższy czas w domu - dobrze ocieplony dom można ogrzać nie obawiając się nadmiernych strat ciepła, a przez to wyższych rachunków.

Poznaj silne strony wełny skalnej

RockWorld imagery,The Big Picture, idea, people
Dlaczego Wełna Skalna?

Własności Cieplne

Utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu jest lepsze dla Ciebie i dla środowiska Dzięki temu warunki życia i pracy stają się zdrowsze i wygodniejsze, pomagając ludziom w rozwoju, szczególnie w środowisku miejskim

Czytaj więcej
fire, flame, photo, germany
Dlaczego Wełna Skalna?

Odporność Ogniowa

Na obszarach miejskich o małej powierzchni coraz więcej ludzi pracuje i tworzy swoje domy w wysokich budynkach. Dla stale rosnącej populacji te budynki mogą być znakomitymi rozwiązaniami w zakresie bezpiecznego mieszkania, ale jeśli wysoki w uderzy ogień wzrost, konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Czytaj więcej
image, living, earphones, headphones, children, family, home, diy, germany, job 5026
Dlaczego Wełna Skalna?

Własności Akustyczne

Urbanizacja często zbliża infrastrukturę i budynki mieszkalne Od kolei po tramwaje, drogi do lotnisk, dobra infrastruktura jest kluczowa dla życia w mieście, co może być bardzo hałaśliwe.

Czytaj więcej
Big picture outdoor city
Dubai skyline and it's busiest highway
Dlaczego Wełna Skalna?

Trwałość

1 000 000 osób co tydzień przenosi się do środowisk miejskich Stanowi to duże obciążenie dla istniejącej infrastruktury, a także zasobów energetycznych i środowiska. Wyzwanie polega na budowaniu zrównoważonych miast, które mogą wspierać ich populacje teraz iw przyszłości.

Czytaj więcej
Dlaczego Wełna Skalna?

Recycling

Wełna skalna jako naturalny materiał może być przetwarzana wiele razy i poddawana recyklingowi – to bardzo ważny aspekt związany z ochroną środowiska i regułami zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej
Woman in greenhouse
Agronomist analysing plants in greenhouse. People, Grodan, Green, Horticulture.
Dlaczego Wełna Skalna?

Paroprzepuszczalność

Wełna skalna, dzięki paroprzepuszczalności, chroni budynek przed wilgocią, a także powstawaniem grzybów i pleśni. Ta cecha sprawia, że budynek „oddycha”, a jego mieszkańcy odczuwają komfort na co dzień.

Czytaj więcej