Termomodernizacja domu

Twój dom, bez względu na metraż, może być miejscem energooszczędnym, komfortowym, cichym i bezpiecznym.

Gdy nadchodzi zima wielu właścicieli domów martwi się o koszty ogrzewania – w zależności od stosowanej w domu technologii grzewczej sięgają one nawet kilku tysięcy złotych. Dodatkowym problemem jest też zanieczyszczenie powietrza i smog, który w Polsce pochodzi z nieocieplonych domów jednorodzinnych. Jak poradzić sobie z tym problemem? Mamy indywidualny wpływ na redukcję zanieczyszczeń i niskie koszty ogrzewania!

Twój dom potrzebuje termomodernizacji jeśli:

 • Płacisz wysokie rachunki za ogrzewanie
 • Musisz dużo i długo  grzać, by w domu było ciepło
 • W Twoim domu jest chłodno w okresie zimowym, a gorąco latem
 • W Twoim domu pojawiła się pleśń lub grzyb
 • W Twoim domu jest suche lub zbyt wilgotne powietrze, a Twoja rodzina często zapada na infekcje układu oddechowego
 • System ogrzewania w Twoim domu zwiększa emisję zanieczyszczeń

Co zyskamy, jeśli ocieplimy nasz dom?

 • oszczędzimy na kosztach ogrzewania (w skali roku, w zależności od tego, czym ogrzewamy, może być to nawet kilka tysięcy złotych!)
 • aż o połowę zredukujemy emisję zanieczyszczeń
 • zapewnimy domowi zdrowy mikroklimat w pomieszczeniach
 • nasz dom będzie miejscem o dobrej akustyce
 • niepalna izolacja z wełny skalnej zwiększy bezpieczeństwo pożarowe Twojego domu
Czy wiesz, że...
polski rząd ogłosił niedawno nowy program wsparcia dla osób planujących termomodernizację? Na pilotażowy program rząd przeznaczy 180 mln zł – program ma na początku objąć dwie gminy na Śląsku i w Małopolsce. Termomodernizacja to najważniejszy krok w stronę energooszczędności i czystego powietrza.

Wełna skalna – poczuj komfort, którego nie widać

Zdrowie

Wełną skalną możesz ocieplić każdy dom – poddasze, ściany zewnętrzne czy podłogi otulone wełną przyczynią się do poprawy jakości Twojego życia. Dlaczego? Choć wełny skalnej nie widać na pierwszy rzut oka, ma ona kluczowy wpływ na samopoczucie Twoje i Twoich bliskich: reguluje mikroklimat pomieszczeń, w których latem zamiast upału panuje przyjemny chłód, zimą powietrze nie jest suche lub wilgotne, a ogrzane mury zatrzymują ciepło. To sprawia, że rzadziej zapadasz na infekcje czy alergie, a temperatura w Twoim domu jest odpowiednia dla zdrowia bez względu na warunki panujące na zewnątrz.

Komfort i bezpieczeństwo

Komfort Twojej rodzinie zapewnia też inna ważna zaleta wełny skalnej – niepalność. Wełna skalna to materiał ognioodporny i bardzo trwały – możesz więc czuć się w swoim domu w pełni bezpiecznie.

 

Trwałość na lata

Wystarczy zamontować wełnę tylko raz – to sprawdzony sposób na energooszczędność, komfort i bezproblemowe użytkowanie przez długie lata, ponieważ wełna skalna to materiał, który nie kruszy się i nie odkształca, wytrzymuje nawet najbardziej niedogodne warunki atmosferyczne.

Cicho i estetycznie

Wełna skalna to także akustyczna jakość – Twój dom jest prawdziwym azylem, miejscem nowoczesnym, estetycznym i cichym. Właściwości wyciszające, które posiada wełna skalna, wpływają na Twoją koncentrację, samopoczucie i komfort – nawet, jeśli mieszkasz przy ruchliwej ulicy w centrum miasta.

RockWorld imagery, Modern living, woman,

Płacisz dużo mniej

Ważną zaletą jest też spora oszczędność na kosztach ogrzewania – w skali roku to nawet kilka tysięcy złotych! Izolacja budynku pozwala także na wyłączenie ogrzewania w chwili, gdy nie przebywamy dłuższy czas w domu - dobrze ocieplony dom można ogrzać nie obawiając się nadmiernych strat ciepła, a przez to wyższych rachunków.

Poznaj silne strony wełny skalnej

RockWorld imagery,The Big Picture, idea, people
Dlaczego Wełna Skalna?

Własności Cieplne

Utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu jest lepsze dla Ciebie i dla środowiska Dzięki temu warunki życia i pracy stają się zdrowsze i wygodniejsze, pomagając ludziom w rozwoju, szczególnie w środowisku miejskim

Czytaj więcej
fire, flame, photo, germany
Dlaczego Wełna Skalna?

Odporność Ogniowa

Na obszarach miejskich o małej powierzchni coraz więcej ludzi pracuje i tworzy swoje domy w wysokich budynkach. Dla stale rosnącej populacji te budynki mogą być znakomitymi rozwiązaniami w zakresie bezpiecznego mieszkania, ale jeśli wysoki w uderzy ogień wzrost, konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Czytaj więcej
image, living, earphones, headphones, children, family, home, diy, germany, job 5026
Dlaczego Wełna Skalna?

Własności Akustyczne

Urbanizacja często zbliża infrastrukturę i budynki mieszkalne Od kolei po tramwaje, drogi do lotnisk, dobra infrastruktura jest kluczowa dla życia w mieście, co może być bardzo hałaśliwe.

Czytaj więcej
Big picture outdoor city
Dubai skyline and it's busiest highway
Dlaczego Wełna Skalna?

Trwałość

1 000 000 osób co tydzień przenosi się do środowisk miejskich Stanowi to duże obciążenie dla istniejącej infrastruktury, a także zasobów energetycznych i środowiska. Wyzwanie polega na budowaniu zrównoważonych miast, które mogą wspierać ich populacje teraz iw przyszłości.

Czytaj więcej
1
Dlaczego Wełna Skalna?

Odnawialność

Skała wulkaniczna jest jednym z najbogatszych surowców na świecie, ale wciąż musimy lepiej wykorzystywać zasoby naszej planety. Opracowaliśmy naszą technologię w sposób, który pozwala nam wykorzystywać odpady z innych gałęzi przemysłu jako alternatywny surowiec.

Czytaj więcej
Woman in greenhouse
Agronomist analysing plants in greenhouse. People, Grodan, Green, Horticulture.
Dlaczego Wełna Skalna?

Gospodarka Wodna

Rosnąca populacja wywiera presję na tradycyjną produkcję żywności, a zmiany klimatyczne zwiększyły potrzebę ochrony przeciwpowodziowej. Wełna kamienna może być zaprojektowana tak, aby absorbować lub odpychać wodę w razie potrzeby, a także recyrkulować ją w szklarni, rozwiązując szereg problemów związanych z gospodarką wodną.

Czytaj więcej