Smog to problem naszych domów

Dowiedz się więcej ...

Smog jest z nami od kilkudziesięciu lat, ale dopiero od kilkunastu lat prowadzone są intensywne badania nad jego wpływem na ludzkie zdrowie. Najbardziej szkodliwy jest benzo(a)piren mający fatalny wpływ na drogi oddechowe, płuca i naczynia krwionośne. W jakiś sposób chronić się przed smogiem? 

Masz na to bezpośredni wpływ. Największymi trucicielami nie są ruch samochodowy ani przemysł, tylko nieocieplone lub słabo ocieplone budynki jednorodzinne wyposażone w stare kotły. Według ekspertów najskuteczniejszym sposobem na zmniejszenie ilości szkodliwych pyłów w powietrzu jest termomodernizacja. Ocieplenie budynku może zmniejszyć emisję szkodliwych substancji aż o 98% dla benzo(a)pirenu, 95% dla pyłów, 80% dla dwutlenku siarki i 72% dla dwutlenku węgla. Ciepły dom to nie tylko poprawa warunków zdrowotnych, większy komfort życia, ale i spore oszczędności na kosztach ogrzewania – nawet do 1,4 tys. zł rocznie. 

Rządowy program wparcia finansowego na termodernizację domu i wymianę źródła ciepła wspiera osoby, którym zależy na oczyszczaniu powietrza ze smogu i poprawie efektywności energetycznej swoich domów. Dzięki systemowemu rozwiązaniu ocieplenie budynku + wymiana kotła już po pierwszym roku użytkowania rachunki zmniejszą się aż o 60%, a dzięki dofinansowaniu inwestycja zwróci się po kilku latach. 

Skuteczna walka ze smogiem możliwa jest tylko dzięki kompleksowemu podejściu do termomodernizacji. Pamiętajmy o kolejności. Najpierw ocieplamy ściany zewnętrzne i dach budynku, potem wymieniamy kocioł. Jeśli najpierw wymienimy kocioł i nie ocieplimy domu, to zredukujemy smog w mniejszym stopniu, ale co istotne wzrosną nam koszty ogrzewania i to nawet do 4000 zł rocznie. Dlatego powinniśmy najpierw docieplić dom wełną skalną ROCKWOOL, a następnie dobrać do niego nowy system grzewczy. Dzięki temu nie tylko ograniczymy smog, ale również poprawimy komfort i bezpieczeństwo naszego domu, dzięki właściwościom i korzyściom jakie daje wełna skalna ROCKWOOL.

Ciepły dom to gwarancja oszczędności na kosztach ogrzewania, zdrowia i wygody na co dzień. 

Jak złożyć wniosek w programie "Czyste Powietrze"?

Termomodernizacja domu w ramach programu Czyste Powietrze

house, example, contractors, single family house, living
Wideo

TERMOMODERNIZACJA DOMU

Dlaczego ocieplanie domu wykonujemy na początku termomodernizacji?

antysmog , campaign, PLN
Wideo

FINANSOWANIE PRAC DOCIEPLENIOWYCH

Jak uzyskać dotację na ocieplenie budynku?

antysmog , campaign
Wideo

PROGRAM CZYSTE POWIETRZE

Jakie są główne założenia programu Czyste Powietrze?

Co warto wiedzieć o termomodernizacji?

Jak wełna skalna ROCKWOOL może poprawić komfort w Twoim domu?

renovating campaig
Wideo

KOMFORT TERMICZNY ZIMĄ

Dzięki naszej wełnie skalnej w twoim domu będzie ciepło nawet w czasie najzimniejszej zimy.

renovating campaig
Wideo

KOMFORT AKUSTYCZNY

Dzięki naszej wełnie skalnej możesz redukować hałas.

renovating campaig
Wideo

KOMFORT JAKOŚCI POWIETRZA

Dzięki naszej wełnie skalnej możesz chronić dom przed wilgocią.