Klasy izolacyjności termicznej produktów ROCKWOOL

Klasy izolacyjności termicznej produktów ROCKWOOL

Dobranie odpowiednich produktów do izolacji to nie lada wyzwanie. Szeroka gama dostępnych na rynku produktów, wykonana z różnych materiałów o zróżnicowanych parametrach i cenie, może stać się problemem przy podjęciu właściwej decyzji. Pomożemy wybrać Ci takie, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

Klasy izolacyjności

Na rynku widać wyraźny podział produktów pod względem ich właściwości izolacyjnych na grupy jakościowe. Nazwaliśmy je klasami izolacyjności. Klasy izolacyjności to podział ułatwiający wybór materiału izolacyjnego. W każdej z nich znajdują się produkty, których zastosowanie daje porównywalne efekty izolacyjne. W praktyce oznacza to, że produkty różniące się współczynnikiem lambda są bardzo zbliżone pod względem swoich właściwości termoizolacyjnych (przykładowo różnica pomiędzy ʎ 0,035 a ʎ 0,036 to zaledwie 3 mm grubości materiału izolacyjnego). 

Podział dostępnych produktów na klasy izolacyjności pozwala w prosty i intuicyjny sposób zrozumieć ofertę rynkową oraz znaleźć dla siebie najlepsze rozwiązanie:

  • Najlepsze na rynku parametry izolacyjne ʎ0,032-0,035
  • Bardzo dobre parametry izolacyjne ʎ0,037-0,040
  • Połączenie dobrej jakości z dobrą ceną ʎ0,041-0,045
  • Gdy najważniejsza jest cena ʎ0,046-0,050

Jakość ROCKWOOL

Aby ułatwić klientom wybór odpowiednich produktów, podzieliliśmy ofertę ROCKWOOL na trzy półki jakościowe, które pokrywają się z trzema najwyższymi klasami izolacyjności. Produkty ROCKWOOL dostępne w danej klasie są całkowicie porównywalne z konkurencyjnymi wyrobami o podobnych lambdach i oferują dodatkowe korzyści wełny skalnej. W naszej ofercie nie posiadamy produktów, które można by przypisać do najniższej z klas a dla łatwiejszego rozróżnienia wprowadziliśmy dodatkowo oznakowanie półek:

WIDEO: Zobacz, jakim testom poddaliśmy wełnę skalną ROCKWOOL

plates, fire, fire resilience, germany

Poznaj silne strony wełny skalnej