Klasy izolacyjności termicznej produktów ROCKWOOL

Klasy izolacyjności termicznej produktów ROCKWOOL

Dobranie odpowiednich produktów do izolacji to nie lada wyzwanie. Szeroka gama dostępnych na rynku produktów, wykonana z różnych materiałów o zróżnicowanych parametrach i cenie, może stać się problemem przy podjęciu właściwej decyzji. Pomożemy wybrać Ci takie, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

Klasy izolacyjności

Na rynku widać wyraźny podział produktów pod względem ich właściwości izolacyjnych na grupy jakościowe. Nazwaliśmy je klasami izolacyjności. Klasy izolacyjności to podział ułatwiający wybór materiału izolacyjnego. W każdej z nich znajdują się produkty, których zastosowanie daje porównywalne efekty izolacyjne. W praktyce oznacza to, że produkty różniące się współczynnikiem lambda są bardzo zbliżone pod względem swoich właściwości termoizolacyjnych (przykładowo różnica pomiędzy ʎ 0,035 a ʎ 0,036 to zaledwie 3 mm grubości materiału izolacyjnego). 

Podział dostępnych produktów na klasy izolacyjności pozwala w prosty i intuicyjny sposób zrozumieć ofertę rynkową oraz znaleźć dla siebie najlepsze rozwiązanie:

  • Najlepsze na rynku parametry izolacyjne ʎ0,032-0,035
  • Bardzo dobre parametry izolacyjne ʎ0,037-0,040
  • Połączenie dobrej jakości z dobrą ceną ʎ0,041-0,045
  • Gdy najważniejsza jest cena ʎ0,046-0,050

Jakość ROCKWOOL

Aby ułatwić klientom wybór odpowiednich produktów, podzieliliśmy ofertę ROCKWOOL na trzy półki jakościowe, które pokrywają się z trzema najwyższymi klasami izolacyjności. Produkty ROCKWOOL dostępne w danej klasie są całkowicie porównywalne z konkurencyjnymi wyrobami o podobnych lambdach i oferują dodatkowe korzyści wełny skalnej. W naszej ofercie nie posiadamy produktów, które można by przypisać do najniższej z klas a dla łatwiejszego rozróżnienia wprowadziliśmy dodatkowo oznakowanie półek:

WIDEO: Zobacz, jakim testom poddaliśmy wełnę skalną ROCKWOOL

plates, fire, fire resilience, germany

Poznaj silne strony wełny skalnej

RockWorld imagery,The Big Picture, idea, people
Dlaczego Wełna Skalna?

Własności Cieplne

Utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu jest lepsze dla Ciebie i dla środowiska Dzięki temu warunki życia i pracy stają się zdrowsze i wygodniejsze, pomagając ludziom w rozwoju, szczególnie w środowisku miejskim

Czytaj więcej
fire, flame, photo, germany
Dlaczego Wełna Skalna?

Odporność Ogniowa

Na obszarach miejskich o małej powierzchni coraz więcej ludzi pracuje i tworzy swoje domy w wysokich budynkach. Dla stale rosnącej populacji te budynki mogą być znakomitymi rozwiązaniami w zakresie bezpiecznego mieszkania, ale jeśli wysoki w uderzy ogień wzrost, konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Czytaj więcej
image, living, earphones, headphones, children, family, home, diy, germany, job 5026
Dlaczego Wełna Skalna?

Własności Akustyczne

Urbanizacja często zbliża infrastrukturę i budynki mieszkalne Od kolei po tramwaje, drogi do lotnisk, dobra infrastruktura jest kluczowa dla życia w mieście, co może być bardzo hałaśliwe.

Czytaj więcej
Big picture outdoor city
Dubai skyline and it's busiest highway
Dlaczego Wełna Skalna?

Trwałość

1 000 000 osób co tydzień przenosi się do środowisk miejskich Stanowi to duże obciążenie dla istniejącej infrastruktury, a także zasobów energetycznych i środowiska. Wyzwanie polega na budowaniu zrównoważonych miast, które mogą wspierać ich populacje teraz iw przyszłości.

Czytaj więcej
1
Dlaczego Wełna Skalna?

Recycling

Wełna skalna jako naturalny materiał może być przetwarzana wiele razy i poddawana recyklingowi – to bardzo ważny aspekt związany z ochroną środowiska i regułami zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej
Woman in greenhouse
Agronomist analysing plants in greenhouse. People,  Grodan, Green, Horticulture.
Dlaczego Wełna Skalna?

Paroprzepuszczalność

Wełna skalna, dzięki paroprzepuszczalności, chroni budynek przed wilgocią, a także powstawaniem grzybów i pleśni. Ta cecha sprawia, że budynek „oddycha”, a jego mieszkańcy odczuwają komfort na co dzień.

Czytaj więcej