Jaka konstrukcja dachu będzie najlepsza w Twoim domu?

Planując budowę domu musisz podjąć wiele decyzji. Jedną z nich jest to, jaki charakter ma mieć poddasze. Od tego będzie zależeć jak w przyszłości będziesz mógł je wykorzystać - czy będziesz mieć możliwość urządzenia tam dodatkowego pokoju? Czy będzie służyć jako przestrzeń do drobnych prac technicznych lub do magazynowania? To zależy też od tego, jaką konstrukcję dachu wybierzesz. Konstrukcja dachu wpłynie także na to, jaki rodzaj ocieplenia będzie można w nim zastosować. 

Konstrukcja dachu a izolacja

Wybierając typ konstrukcji dachu i przeznaczenie poddasza pamiętaj o zapewnieniu mu niezbędnych parametrów, jak na przykład odpowiednie wyciszenie, komfort termiczny i kontrola poziomu wilgoci. Zwłaszcza jeśli konstrukcja dachu ma zapewnić możliwość adaptacji poddasza do celów mieszkalnych.

Komfort osób mieszkających w tej przestrzeni, spędzających w niej dużą część doby będzie zależał nie tylko od dobrego ocieplenia ale także od wyciszenia zapewniającego komfort akustyczny. 

Dowiedz się więcej

Application pics - attics ( poddasze )
Ocieplenie Poddasza

Ocieplenie Poddasza Nieużytkowego Stropu Masywnego

Ocieplenie stropu poddasza nieużytkowego mineralną wełną skalną grubości 20 cm w dwóch ściśle do siebie przylegających warstwach.

Czytaj więcej
Application pics - attics ( poddasze )
Ocieplenie Poddasza

Ocieplenie Dachu Deskowanego - Szczelina Wentylacyjna

Ocieplenie dachu deskowanego stosując 35 cm mineralnej wełny skalnej w dwóch warstwach pozwoli na aranżację poddasza użytkowego tak, aby pełniło funkcjonalną przestrzeń.

Czytaj więcej
Application pics - attics ( poddasze )
Ocieplenie Poddasza

Ocieplenie Sufit na Poddaszu z Pełnym Deskowaniem

Ocieplenie sufitu na poddaszu z pełnym deskowaniem odbywa się poprzez ułożenie mineralnej wełny skalnej, w dwóch warstach, o łącznej grubości 35 cm. Jest to izolacja typu szczelnego dla pary wodnej.

Czytaj więcej
Application pics - attics ( poddasze )
Ocieplenie Poddasza

Ocieplenie Stropu w Poziomie Poddasza - Konstrukcja z Membraną Dachową

Ocieplenie stropu w poziomie poddasza przy pomocy konstrukcji z membraną dachową to skuteczny sposób izolacji pozwalający zaoszczędzić znaczne środki na kosztach ogrzewania.

Czytaj więcej
Piched roof insulation, internal insulation
Ocieplenie Poddasza

System ROCKTECT - Wykończenie Poddasza

Sytem ROCKTECT przeznaczony jest do wykończenia izolacji poddaszy z minerlanej wełny skalnej zapewniająć skuteczną regulację wilgotności pomieszczeń.

Czytaj więcej
Piched roof insulation, external insulation
Ocieplenie Poddasza

Izolacja Nakrokwiowa Poddasza

Izolacja nakrokwiowa stosowana jest w dociepleniach niewymagających ingerencji do lub w celu otrzymania dachu skośnego w standardach domu niskoenergetycznego.

Czytaj więcej

Poznaj silne strony wełny skalnej

RockWorld imagery,The Big Picture, idea, people
Dlaczego Wełna Skalna?

Własności Cieplne

Utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu jest lepsze dla Ciebie i dla środowiska Dzięki temu warunki życia i pracy stają się zdrowsze i wygodniejsze, pomagając ludziom w rozwoju, szczególnie w środowisku miejskim

Czytaj więcej
fire, flame, photo, germany
Dlaczego Wełna Skalna?

Odporność Ogniowa

Na obszarach miejskich o małej powierzchni coraz więcej ludzi pracuje i tworzy swoje domy w wysokich budynkach. Dla stale rosnącej populacji te budynki mogą być znakomitymi rozwiązaniami w zakresie bezpiecznego mieszkania, ale jeśli wysoki w uderzy ogień wzrost, konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Czytaj więcej
image, living, earphones, headphones, children, family, home, diy, germany, job 5026
Dlaczego Wełna Skalna?

Własności Akustyczne

Urbanizacja często zbliża infrastrukturę i budynki mieszkalne Od kolei po tramwaje, drogi do lotnisk, dobra infrastruktura jest kluczowa dla życia w mieście, co może być bardzo hałaśliwe.

Czytaj więcej
Big picture outdoor city
Dubai skyline and it's busiest highway
Dlaczego Wełna Skalna?

Trwałość

1 000 000 osób co tydzień przenosi się do środowisk miejskich Stanowi to duże obciążenie dla istniejącej infrastruktury, a także zasobów energetycznych i środowiska. Wyzwanie polega na budowaniu zrównoważonych miast, które mogą wspierać ich populacje teraz iw przyszłości.

Czytaj więcej
1
Dlaczego Wełna Skalna?

Recycling

Wełna skalna jako naturalny materiał może być przetwarzana wiele razy i poddawana recyklingowi – to bardzo ważny aspekt związany z ochroną środowiska i regułami zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej
Woman in greenhouse
Agronomist analysing plants in greenhouse. People,  Grodan, Green, Horticulture.
Dlaczego Wełna Skalna?

Paroprzepuszczalność

Wełna skalna, dzięki paroprzepuszczalności, chroni budynek przed wilgocią, a także powstawaniem grzybów i pleśni. Ta cecha sprawia, że budynek „oddycha”, a jego mieszkańcy odczuwają komfort na co dzień.

Czytaj więcej