Dlaczego warto ocieplać?

Gdy budujemy nasz wymarzony dom robimy to z myślą, by zastosowane w nim rozwiązania służyły naszej rodzinie przez wiele lat. Ocieplenie domu to jednorazowa inwestycja, która sprawi, że Twój dom będzie energooszczędny i bezpieczny, a koszty ogrzewania niskie.

Bezpieczeństwo – wełna skalna to produkt niepalny, możesz więc spać spokojnie wiedząc, że dobra izolacja zwiększa bezpieczeństwo pożarowe w Twoim domu.

Trwałość – wełnę skalną montujesz tylko, a przez dziesięciolecia odczuwasz wyjątkowy komfort. Wełna nie kruszy się i nie odkształca, przetrwa w nawet najbardziej niedogodnych warunkach atmosferycznych.

Wyciszenie – Twój dom to Twój azyl. Wełna skalna ma właściwości wyciszające, nie musisz więc martwić się o niechciane hałasy z zewnątrz, nawet, jeśli mieszkasz w centrum miasta lub przy ruchliwej ulicy. Dzięki ociepleniu usłyszysz w domu spadającą szpilkę.  

Zdrowy mikroklimat pomieszczeń – Dzięki wełnie skalnej odczuwasz latem przyjemny chłód, a zimą ogrzane mury trzymają ciepło. Rzadziej zapadasz na infekcję, ponieważ w Twoim domu nie ma grzybów ani pleśni, a zdrowy mikroklimat powietrza i właściwa cyrkulacja sprawiają, że oddychasz czystym powietrzem.

Oszczędności – izolacja z wełny skalnej pozwala na oszczędności, które sięgają nawet kilku tysięcy złotych w skali roku. Pamiętaj! Najpierw ocieplaj, a potem dostosowuj nowe technologie grzewcze – to pierwszy krok w energooszczędnym budownictwie.

Redukcja emisji zanieczyszczeń – Masz indywidualny wpływ na redukcję smogu! Mniej energii potrzebnej na ogrzewanie Twojego domu oznacza znaczne obniżenie emisji zanieczyszczeń. Dzięki izolacji z wełny skalnej oddychasz czystym powietrzem.

Dlaczego warto ocieplać?

Zalety ocieplenia to jednak nie tylko większe oszczędności, ale i dobre samopoczucie przez cały rok. Dlaczego? Właściwości wełny skalnej pomagają w poprawie jakości życia w sposób, który łatwo odczuć, ale nie widać go na pierwszy rzut oka.

Poznaj silne strony wełny skalnej

RockWorld imagery,The Big Picture, idea, people
Dlaczego Wełna Skalna?

Własności Cieplne

Utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu jest lepsze dla Ciebie i dla środowiska Dzięki temu warunki życia i pracy stają się zdrowsze i wygodniejsze, pomagając ludziom w rozwoju, szczególnie w środowisku miejskim

Czytaj więcej
fire, flame, photo, germany
Dlaczego Wełna Skalna?

Odporność Ogniowa

Na obszarach miejskich o małej powierzchni coraz więcej ludzi pracuje i tworzy swoje domy w wysokich budynkach. Dla stale rosnącej populacji te budynki mogą być znakomitymi rozwiązaniami w zakresie bezpiecznego mieszkania, ale jeśli wysoki w uderzy ogień wzrost, konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Czytaj więcej
image, living, earphones, headphones, children, family, home, diy, germany, job 5026
Dlaczego Wełna Skalna?

Własności Akustyczne

Urbanizacja często zbliża infrastrukturę i budynki mieszkalne Od kolei po tramwaje, drogi do lotnisk, dobra infrastruktura jest kluczowa dla życia w mieście, co może być bardzo hałaśliwe.

Czytaj więcej
Big picture outdoor city
Dubai skyline and it's busiest highway
Dlaczego Wełna Skalna?

Trwałość

1 000 000 osób co tydzień przenosi się do środowisk miejskich Stanowi to duże obciążenie dla istniejącej infrastruktury, a także zasobów energetycznych i środowiska. Wyzwanie polega na budowaniu zrównoważonych miast, które mogą wspierać ich populacje teraz iw przyszłości.

Czytaj więcej
1
Dlaczego Wełna Skalna?

Odnawialność

Skała wulkaniczna jest jednym z najbogatszych surowców na świecie, ale wciąż musimy lepiej wykorzystywać zasoby naszej planety. Opracowaliśmy naszą technologię w sposób, który pozwala nam wykorzystywać odpady z innych gałęzi przemysłu jako alternatywny surowiec.

Czytaj więcej
Woman in greenhouse
Agronomist analysing plants in greenhouse. People,  Grodan, Green, Horticulture.
Dlaczego Wełna Skalna?

Gospodarka Wodna

Rosnąca populacja wywiera presję na tradycyjną produkcję żywności, a zmiany klimatyczne zwiększyły potrzebę ochrony przeciwpowodziowej. Wełna kamienna może być zaprojektowana tak, aby absorbować lub odpychać wodę w razie potrzeby, a także recyrkulować ją w szklarni, rozwiązując szereg problemów związanych z gospodarką wodną.

Czytaj więcej