Dlaczego warto ocieplać?

Gdy budujemy nasz wymarzony dom robimy to z myślą, by zastosowane w nim rozwiązania służyły naszej rodzinie przez wiele lat. Ocieplenie domu to jednorazowa inwestycja, która sprawi, że Twój dom będzie energooszczędny i bezpieczny, a koszty ogrzewania niskie.

Bezpieczeństwo – wełna skalna to produkt niepalny, możesz więc spać spokojnie wiedząc, że dobra izolacja zwiększa bezpieczeństwo pożarowe w Twoim domu.

Trwałość – wełnę skalną montujesz tylko, a przez dziesięciolecia odczuwasz wyjątkowy komfort. Wełna nie kruszy się i nie odkształca, przetrwa w nawet najbardziej niedogodnych warunkach atmosferycznych.

Wyciszenie – Twój dom to Twój azyl. Wełna skalna ma właściwości wyciszające, nie musisz więc martwić się o niechciane hałasy z zewnątrz, nawet, jeśli mieszkasz w centrum miasta lub przy ruchliwej ulicy. Dzięki ociepleniu usłyszysz w domu spadającą szpilkę.  

Zdrowy mikroklimat pomieszczeń – Dzięki wełnie skalnej odczuwasz latem przyjemny chłód, a zimą ogrzane mury trzymają ciepło. Rzadziej zapadasz na infekcję, ponieważ w Twoim domu nie ma grzybów ani pleśni, a zdrowy mikroklimat powietrza i właściwa cyrkulacja sprawiają, że oddychasz czystym powietrzem.

Oszczędności – izolacja z wełny skalnej pozwala na oszczędności, które sięgają nawet kilku tysięcy złotych w skali roku. Pamiętaj! Najpierw ocieplaj, a potem dostosowuj nowe technologie grzewcze – to pierwszy krok w energooszczędnym budownictwie.

Redukcja emisji zanieczyszczeń – Masz indywidualny wpływ na redukcję smogu! Mniej energii potrzebnej na ogrzewanie Twojego domu oznacza znaczne obniżenie emisji zanieczyszczeń. Dzięki izolacji z wełny skalnej oddychasz czystym powietrzem.

Dlaczego warto ocieplać?

Zalety ocieplenia to jednak nie tylko większe oszczędności, ale i dobre samopoczucie przez cały rok. Dlaczego? Właściwości wełny skalnej pomagają w poprawie jakości życia w sposób, który łatwo odczuć, ale nie widać go na pierwszy rzut oka.

Poznaj silne strony wełny skalnej

RockWorld imagery,The Big Picture, idea, people
Dlaczego Wełna Skalna?

Własności Cieplne

Utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu jest lepsze dla Ciebie i dla środowiska Dzięki temu warunki życia i pracy stają się zdrowsze i wygodniejsze, pomagając ludziom w rozwoju, szczególnie w środowisku miejskim

Czytaj więcej
fire, flame, photo, germany
Dlaczego Wełna Skalna?

Odporność Ogniowa

Na obszarach miejskich o małej powierzchni coraz więcej ludzi pracuje i tworzy swoje domy w wysokich budynkach. Dla stale rosnącej populacji te budynki mogą być znakomitymi rozwiązaniami w zakresie bezpiecznego mieszkania, ale jeśli wysoki w uderzy ogień wzrost, konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Czytaj więcej
image, living, earphones, headphones, children, family, home, diy, germany, job 5026
Dlaczego Wełna Skalna?

Własności Akustyczne

Urbanizacja często zbliża infrastrukturę i budynki mieszkalne Od kolei po tramwaje, drogi do lotnisk, dobra infrastruktura jest kluczowa dla życia w mieście, co może być bardzo hałaśliwe.

Czytaj więcej
Big picture outdoor city
Dubai skyline and it's busiest highway
Dlaczego Wełna Skalna?

Trwałość

1 000 000 osób co tydzień przenosi się do środowisk miejskich Stanowi to duże obciążenie dla istniejącej infrastruktury, a także zasobów energetycznych i środowiska. Wyzwanie polega na budowaniu zrównoważonych miast, które mogą wspierać ich populacje teraz iw przyszłości.

Czytaj więcej
Dlaczego Wełna Skalna?

Recycling

Wełna skalna jako naturalny materiał może być przetwarzana wiele razy i poddawana recyklingowi – to bardzo ważny aspekt związany z ochroną środowiska i regułami zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej
Woman in greenhouse
Agronomist analysing plants in greenhouse. People,  Grodan, Green, Horticulture.
Dlaczego Wełna Skalna?

Paroprzepuszczalność

Wełna skalna, dzięki paroprzepuszczalności, chroni budynek przed wilgocią, a także powstawaniem grzybów i pleśni. Ta cecha sprawia, że budynek „oddycha”, a jego mieszkańcy odczuwają komfort na co dzień.

Czytaj więcej