Izolacja akustyczna kanałów wentylacyjnych

Izolacja akustyczna wykonywana wewnątrz kanałów wentylacyjnych jest skuteczniejsza od tej na zewnątrz. ROCKWOOL poleca płyty INDUSTRIAL BATTS BLACK.

Do izolacji kanałów wentylacyjnych po zewnętrznej stronie są przeznaczone maty z okładziną z folii aluminiowej – ALU LAMELLA MAT lub KLIMAFIX. Folia aluminiowa zabezpiecza dodatkowo przed wykropleniem się pary wodnej na zewnętrznych ściankach kanału.

Dlaczego lepiej izolować akustycznie od wewnątrz kanałów?

  • Wełna skalna wewnątrz kanałów wentylacyjnych czy w tłumikach absorbujących dźwięki lepiej tłumi hałas niż izolacja na zewnątrz kanałów.
  • Wewnętrzną izolację wykonuje się płytami INDUSTRIAL BATTS BLACK. Płyty są pokryte jednostronnie lub dwustronnie czarnym welonem z włókna szklanego, podnoszącym izolacyjność akustyczną.
  • Maksymalna prędkość przepływu w kanałach wyłożonych płytami INDUSTRIAL BATTS BLACK nie powinna przekraczać 20 m/s.

Płyty INDUSTRIAL BATTS BLACK występują standardowo w dwóch odmianach: INDUSTRIAL BATTS BLACK 60 (mają grubość 50 lub 100 mm) oraz INDUSTRIAL BATTS BLACK 80 (mają grubość 15 lub 20 mm).

Schemat elementów izolacji:

  1. Zawiesie kanału
  2. Kanał wentylacyjny z blachy stalowej
  3. Profil cienkościenny typu Z do mocowania płyt. Profile typu Z stosuje się do mocowania na narożnikach, typu T do zabezpieczeń połączeń czołowych płyt, na zakończeniach odcinków kanałów mogą być profile typu C.
  4. Płyty izolacyjne INDUSTRIAL BATTS BLACK 60 lub INDUSTRIAL BATTS BLACK 80.
hvac, header, application

Produkty

zastosowane w izolacji akustycznej kanałów wentylacyjnych

grubość [mm]

szerokość [mm]

długość [mm]

Znajdź Dystrybutora

search

Kogo szukasz

Showing
Offices & Factories near you