OVO Wrocław

Izolacja z wełny skalnej ROCKWOOL – materiały, które rozwiązują problemy

Energooszczędność, trwałość i bezpieczeństwo obiektów komercyjnych to obecnie jedne z głównych czynników rozpatrywanych przez kupujących lub wynajmujących powierzchnię. Aby projektować budynki efektywne energetycznie i ekonomicznie, inwestorzy i projektanci potrzebują sprawdzonego partnera – firmy ROCKWOOL, której produkty z wełny skalnej zapewniają izolacyjność termiczną, ochronę przeciwpożarową i akustyczną oraz odporność na warunki atmosferyczne.
W portfolio powszechnie znanych budynków komercyjnych, gdzie ze względu na unikalne cechy wybrano produkty do izolacji z wełny skalnej ROCKWOOL znajduje się także obiekt OVO Wrocław

Budynek OVO Wrocław jest nowym spojrzeniem na funkcje budynku użyteczności publicznej. Koncepcja była nietypowa.  

- OVO Wrocław to wymagająca inwestycja, ale nie zgodzilibyśmy się na żadne kompromisy. Wizja wielofunkcyjnego i luksusowego kompleksu została zachowana.- zapewnia Shuckie Ovadiah, inwestor. - Już w fazie projektu OVO zrobiło ogromne wrażenie. Jego oryginalna architektura to coś nowego we Wrocławiu, nawet w Polsce. Jednocześnie znajdują się tam elementy nawiązujące do architektonicznych ikon miasta. Dzięki temu gotowa inwestycja z pewnością stanie się jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków. Jako budynek otwarty i wielofunkcyjny OVO będzie tętnić życiem. Nasze zielone patio stanie się miejscem spotkań oraz interakcji międzyludzkich. To nowy styl miejskiego życia, którego ludzie są spragnieni.- mówi zapewnia Shuckie Ovadiah. [fragment wywiadu dla Builder Exlusive]

Instalacje sanitarne zostały wyciszone i zabezpieczone przy pomocy niepalnej izolacji z wełny skalnej. Ponad 8000 m rurociągów grzewczych i ciepłowniczych zaizolowano Otuliną ROCKWOOL 800. Z kolei kanały wentylacyjne i klimatyzacyjne zabezpieczono dwoma rodzajami produktów ROCKWOOL, aby zapewnić maksymalna izolacje i ochronę. Maty ALU LAMELLA MAT (7000 m²) wykorzystano do izolacji termicznej, akustycznej oraz przeciwkondensacyjnej kanałów wentylacyjnych, natomiast system CONLIT PLUS (3000 m²) zapewnił zabezpieczenie ognioochronne w klasie ogniowej EIS 120.

Wełna skalna ROCKWOOL została wykorzystana także do zabezpieczenia elewacji, w dwóch wariantach. Do izolacji wykorzystano 9000 m² produktów do ocieplania fasad wentylowanych, które zostały dodatkowo uzupełnione 3500 m² produktów do izolacji elewacji metodą lekką mokrą. 4000 m² wełny skalnej zostało także wykorzystane do zabezpieczenia stropów powierzchni garażowych, zapewniając komfort termiczny i akustyczny w znajdujących się powyżej pomieszczeniach.