Hotel Europejski w Warszawie

Piękno zamknięte w barwnej historii i tradycji, ale i nowoczesność ukryta w wyjątkowych rozwiązaniach budowlanych.

Hotel Europejski to nie tylko piękno zamknięte w barwnej historii i tradycji, ale i nowoczesność ukryta w wyjątkowych rozwiązaniach budowlanych. To właśnie one zapewniają gościom i pracownikom wyjątkowy komfort przebywania w obiekcie i pełne bezpieczeństwo.  Jednym z materiałów, który ma wielki wpływ na codzienną wygodę gości i ich samopoczucie jest wełna skalna ROCKWOOL, z której produkowane są specjalistyczne materiały izolacyjne. Podczas sporządzania planu przebudowy tego legendarnego obiektu, kluczowe okazało się zagwarantowanie gościom i pracownikom hotelu dobrych warunków wypoczynku i przestrzeni do codziennej pracy, a także pewności, że obiekt, w którym naraz przebywa wiele osób, jest bezpieczny. 

Hotel Europejski to miejsce odpoczynku dla wielu gości, którzy tłumnie odwiedzają Warszawę. To także miejsce pracy osób zatrudnionych w strefach komercyjnych czy biurowych. Jednym z głównych założeń inwestora było zapewnienie im bezpieczeństwa i zachowanie jak najlepszych parametrów przeciwpożarowych, a także wygody użytkowania. Bezpieczeństwo pożarowe to podstawa funkcjonowania dużego obiektu – by je znacząco zwiększyć, poszukuje się materiałów izolacyjnych najwyższej jakości, niepalnych i pochodzących w pełni z naturalnych surowców. Zastosowaną w Hotelu Europejskim wełnę skalną cechuje najwyższa klasa reakcji na ogień A1, co oznacza, że materiał ten wytrzymuje temperatury sięgające nawet 1000⁰C. W przypadku pożaru jest to bardzo istotne, zwłaszcza w wielopiętrowych budynkach - wykorzystanie materiałów ognioodpornych przekłada się na zwiększenie czasu potrzebnego na ewakuację gości, a straży pożarnej na opanowanie żywiołu. Wełna skalna umieszczona w sufitach uniemożliwia przedostawanie się ognia na kolejne kondygnacje, a to zwiększa ochronę ludzi i mienia znajdującego się w budynku.

Tym, co goście najbardziej doceniają w przestrzeni hotelowej, jest cisza – goście zmęczeni po podróży marzą o chwili relaksu tuż przed ważną konferencją czy zwiedzaniem miasta. Wełna skalna świetnie izoluje przed hałasem i pozwala na zachowanie odpowiednich parametrów akustycznych, co jest niezbędne w miejscach odpoczynku, a także biurach funkcjonujących na najwyższych piętrach budynku. Natężenie hałasu może przeszkadzać w skupieniu i koncentracji, a wyciszające właściwości wełny skalnej eliminują ten problem i sprawiają, że spędzanie czasu czy codzienna praca w tym obiekcie to przyjemność – cisza pomaga zregenerować siły, a także utrzymać dobre samopoczucie. Równie ważny jest komfort gości, którzy mogą w centrum wielkiego miasta odpoczywać z dala od gwaru ulicznego – to bardzo cenne nawet wówczas, jeśli odwiedzają stolicę tylko na chwilę. Choć wełny skalnej nie widać gołym okiem, ma ona decydujący wpływ na poczucie relaksu i przyjemności płynącej z tych niezbędnych przecież udogodnień.

Wysokiej klasy produkty firmy ROCKWOOL sprawiają, że obiekt jest wysoce energooszczędny. To istotny aspekt zwłaszcza dla zarządcy budynku i najemców, którzy ponoszą z tego tytułu comiesięczne koszty. Wełna skalna zatrzymuje ciepło wewnątrz pomieszczeń, znacznie ograniczając koszty ogrzewania zimą, a latem zapewnia w hotelu miłe odczucie chłodu, zmniejszając koszty działania klimatyzacji. Inwestorzy sięgają po nią chętnie przy budowie dużych, nowoczesnych obiektów, a także renowacji tych zabytkowych, takich, jak Hotel Europejski. W tym przypadku skorzystano z materiałów SUPERROCK, TOPROCK SUPER i ROCKTON, które doskonale sprawdziły się przy ocieplaniu dachu i sufitów zabytkowego gmachu. Zróżnicowanie parametrów i cech użytkowych produktów ROCKWOOL pozwala na zastosowanie materiału odpowiednio przystosowanego do konkretnej konstrukcji lub instalacji, a także odpowiada na potrzeby nawet najbardziej wymagających projektów czy inwestorów. Produkty z wełny skalnej zachowują swoje właściwości izolacyjne przez długie lata, są odporne na działania zmiennych warunków atmosferycznych, gwarantują stałość wymiarową izolacji. Zaletą materiału jest paroprzepuszczalność, dzięki której w budynku nie dochodzi do powstawania grzybów czy pleśni – dla inwestora ma to kluczowe znaczenie, bo ta cecha  wełny skalnej zapewnia hotelowi nie tylko dobry mikroklimat w pomieszczeniach, ale i minimalizuje ryzyko przeprowadzania częstych remontów.

Po produkty firmy ROCKWOOL sięgają świadomi inwestorzy, którzy stawiają na wysoką jakość, odporność i bezpieczeństwo. Rozwiązania te przeznaczone są dla każdego ro-dzaju budownictwa - mieszkaniowego, użyteczności publicznej czy przemysłowego. Produkty z wełny skalnej znalazły zastosowanie nie tylko w Hotelu Europejskim, ale również w warszawskiej Hali Koszyki, katowickiej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia czy nowoczesnym biurowcu Bałtyk w Poznaniu.