Mobilne Centrum Szkoleniowe ROCKWOOL znów w trasie!

Iga Macewicz
17 września 2018

Przez cały rok eksperci ROCKWOOL spotykają się z wykonawcami na darmowych, praktycznych szkoleniach z zakresu ocieplenia ścian zewnętrznych i poddaszy. W nadchodzącym intensywnym sezonie ociepleniowym dostępny jest szeroki wybór terminów warsztatów organizowanych w całej Polsce.

Reference case, Norway, Trondheim, Moholt 50/50, climate action, massive wood, REDAir FLEX, apartments

Specjaliści odwiedzą aż 10 miast!  

Już za chwilę Mobilne Centrum Szkoleniowe ROCKWOOL rusza w trasę, by bezpłatnie szkolić zarówno fachowców pracujących na wełnie skalnej, jak i wykonawców, którzy dopiero rozpoczynają swoją zawodową przygodę z tym materiałem. W sezonie jesiennym tematykę ocieplania domów jednorodzinnych wełną skalną będzie można zgłębiać w: Skoczowie, Wieluniu, Koninie, Zielonej Górze, Przemyślu, Rzeszowie, Pile, Radomiu, Busku-Zdroju i Grzybowej Górze. 

Warto wiedzieć więcej

Szkoleniowcy ROCKWOOL stawiają na sprawdzoną metodę nauczania, czyli połączenie wiedzy teoretycznej z ćwiczeniami praktycznymi. Podczas szkoleń opowiadają o zaletach i możliwościach wełny skalnej ROCKWOOL oraz prezentują optymalne techniki i poprawne zasady montażu wełny na ścianach zewnętrznych i poddaszach. Podczas szkoleń trenerzy podzielą się praktycznymi wskazówkami na temat ocieplania ścian zewnętrznych najczęściej wybieraną metodą lekką mokrą – ETICS (External Thermal Insulation Composite System). Eksperci pokażą, jak stosować łączniki do mocowania płyt fasadowych, przeznaczonych do domów w technologii szkieletowej. Potem zaprezentują, w jaki sposób poprawnie ocieplić poddasze w układzie dwuwarstwowym z systemem ROCKTECT, składającym się z aktywnej folii paraizolacyjnej, taśmy oraz masy klejącej. Uczestnicy poznają też metody eliminacji mostków termicznych, które często powstają w najbardziej wrażliwych miejscach izolacji, a także dowiedzą się, jakie argumenty mogą skutecznie przekonać inwestorów do wyboru wełny skalnej.

Szkolenia są doskonałą okazją do tego, by zadać wszelkie nurtujące pytania i wskazać kwestie, które wymagają dodatkowego lub ponownego omówienia, dlatego przebieg warsztatów zależy od samych wykonawców. 

 - Uważam, że jeśli mamy coś zrobić dobrze i na długie lata, to wybieramy docieplenia z systemu ROCKWOOL. Mam duże doświadczenie w branży, więc jeśli polecam jakiś produkt to klienci wiedzą, że jest sprawdzony i wysokiej jakości. Dla mnie ważne jest także, że z wełną skalną pracuje się bardzo łatwo. Nie kruszy się jak materiały konkurencji, a jeśli ktoś mówi inaczej, to chyba nie pracował z wełną skalną. Warto wziąć udział w szkoleniach i dowiedzieć się jak najwięcej – mówi Krystian Mikołajczyk, Certyfikowany Wykonawca ROCKWOOL.   

Zaświadczenie po szkoleniu 

Poza dostępem do fachowej wiedzy, wszyscy uczestnicy otrzymują zaświadczenie o udziale w warsztatach. Szkolenie otwiera także drogę do uzyskania CERTYFIKATU WYKONAWCY ROCKWOOL

- Oprócz tematów związanych z pracą, podczas szkoleń rozmawiamy z wykonawcami o funkcjonowaniu klubu SUPERWYKONAWCA, o akcjach specjalnych z nagrodami czy o grze ROCK MASTER – Pogromcy Smogu. Staramy się, by żaden wykonawca nie został z pytaniem bez odpowiedzi. Szkolenia to również doskonała okazja, by spotkać się z kolegami z branży, a także wymienić się wiedzą i doświadczeniem przez nich zdobywanym – opowiada Maciej Stołpiak, trener z Mobilnego Centrum Szkoleniowego ROCKWOOL. 

Jak się zapisać? 

Na szkolenia tradycyjnie można zapisać się na dwa sposoby:

  • Wysyłając SMS o treści „Szkolenie” na numer 4622 (koszt SMS zgodnie z taryfą operatora);
  • Dzwoniąc na infolinię pod numer 801 300 444 (czynna w dni powszednie w godzinach 9: 00-19:00, koszt połączenia wg taryfy operatora).

Terminy poszczególnych szkoleń:

LP.ADRESDATAGODZINA
1P.H.U.P "STAL-BUD" Syta i Wspólnicy Sp. j., ul. Wiślańska 26, 43-430 Skoczów18.09.201815.30
2Firma Handel Usługi Transportowe Stanisław Pazdej, ul. Gaszyńska 8, Wieluń20.09.201808.00
3SiG, ul. Zakładowa 5, Konin21.09.201811.00
4KB Materiały Budowlane, ul. Zimna 3, 65-707 Zielona Góra  24.09.201810.00
5Greinplast Plus, MAG GREINPLAST PLUS,  ul. Batorego 1, 37-700 Przemyśl26.09.201808.00
6PSB BOZ, ul. Geodetów 3, 35-328 Rzeszów  27.09.201811.00
7SIG, ul. Kossaka 101, 64-920 Piła09.10.201812.00
8C.A.P. Metbud Michał Zięba Sp.J., ul. Warszawska 168, 26-600 Radom

10.10.2018

08.00
9Para.Com.Pl, ul. Partyzantów 140, 28-100 Busko Zdrój18.10.201808.00
10Zespól Crow-Bet min iMrówka, ul. Świętokrzyska 154a, 26-115 Grzybowa Góra19.10.201812.00
RockWorld imagery, The big picture, city, urban, buildings

Aktualne szkolenia ROCKWOOL

Sprawdź nadchodzące wydarzenia, w których eksperci, trenerzy i specjaliści ROCKWOOL Polska będą brali udział.

Przejdź do listy wydarzeń

O ROCKWOOL Polska

Jako ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. jesteśmy częścią Grupy ROCKWOOL. Posiadamy  2 fabryki w Polsce – w Cigacicach i w Małkini. Zatrudniamy ponad 1200 pracowników. W naszej ofercie znajdują się izolacje budowlane, specjalistyczne izolacje i rozwiązania techniczne oraz przemysłowe.

Jako Grupa ROCKWOOL czujemy się zobowiązani do poprawy warunków życia każdego, kto korzysta z naszych rozwiązań i produktów. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają nam rozwiązywać wiele z najistotniejszych dziś wyzwań w zakresie zrównoważonego budownictwa: od redukcji zużycia energii i zanieczyszczenia hałasem, przez podniesienie bezpieczeństwa pożarowego, do skutecznej walki z niedostatkiem wody oraz powodziami. 

Szeroka gama naszych produktów i rozwiązań odzwierciedla różnorodność potrzeb mieszkańców naszego globu, wspierając jednocześnie naszych partnerów w zmniejszaniu emisji dwutlenku węgla.

Wełna skalna to niezwykle wszechstronny materiał, stanowiący podstawę wszystkich naszych działań. Z zespołem ponad 11 000 oddanych kolegów i koleżanek z 39 krajów jesteśmy światowym liderem w produkcji rozwiązań z wełny skalnej. Od izolacji budowlanych, akustycznych sufitów oraz zewnętrznych okładzin fasadowych, przez rozwiązania ogrodnicze i zmodyfikowane włókna używane w przemyśle, aż do izolacji dla przemysłu i energetyki oraz przemysłu morskiego i przybrzeżnego.