Ocieplenie domu
Oszczędność energii i komfort w Twoim mieszkaniu

Ocieplenie domu

Nowa budowa domu lub modernizacja

Ocieplenie domu to oszczędności na lata

Masz dość wysokich rachunków za ogrzewanie i planujesz ocieplenie domu? A może planujesz budowę  i zastanawiasz się jak zapewnić rodzinie komfortowe warunku, ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, hałasem a także zabezpieczenie przed rozprzestrzenianiem się ognia? Zarówno w przypadku nowego budynku jak i przy renowacji ocieplenie domu jest ważnymetapem, który przełoży się na efektywność energetyczną budynku.

Jak wykonać ocieplenie domu aby służyło przez lata?

Przede wszystkim należy uwzględnić kluczowe obszary ze względu na staty ciepła, jakimi są poddasza i ściany zewnętrzne. W obu przypadkach w zależności od konstrukcji przegrody, wykorzystane do ocieplenia mogą być różne rodzaje produktówi różne rozwiązania. Dopasowane rozwiązanie pozwoli na najlepszą izolację.
Ocieplając dom od zewnatrz w poziomie ścian ważne jest, aby przed rozpoczęciem prac sprawdzić,w jakim stanie jest podłoże, na którym planujemy instalować materiał ocieplający.
Nie bez znaczenia jest także pora roku, kiedy instalowane jest ocieplenie domu. Warto zaplanować prace tak, aby nie wykonywać ocieplenia zewnętrznego zimą, kiedy warunki atmosferyczne i temperatury są trudne do przewidzenia. Wiadomo, że prace budowlane czasem ulegają przesunięciu, dlatego poniżej publikujemy kilka rad na temat ocieplenia domu zimą. a

Ocieplenie domu - jak wygladają prace?

Jeśli zastanawiasz się nad modernizacją domu wybudowanego w starszej technologii, aby zapewnić sobie wyższy komfort termiczny, a także poprawić akustykę, przeczytaj case study z remontu domu "kostki":

Case study: Remont krok po kroku - modernizacja mająca na celu ocieplenie budynku
Case study: Ocieplenie ścian metodą lekką mokrą
Case study: Ocieplenie ścian metodą lekką suchą
Case study: Modernizacja dachu płaskiego na stropie

Jak wykonać ocieplenie domu zimą?

W sezonie zimowym musimy liczyć się ze zmiennymi temperaturami i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Może to utrudnić planowanie prac związanych z ociepleniem domu. Niestety, trzeba się liczyć z tym, że zima potrafi zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. Ważne jest, aby prace budowlane zakończyć na odpowiednim etapie i zabezpieczyć ocieplenie przed załamaniem pogody. Wykonując ocieplenie domu w okresie zimowym należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. 

Nie ocieplaj za wszelką cenę!

Nigdy nie należy prowadzić prac związanych z ociepleniem domu w temperaturze niższej niż wskazana w zakresie temperatur w dokumentacji technicznej np. kleju do montażu izolacji. Większość klejów do mocowania płyt izolacyjnych ma zakres temperatur od +5 ° do 25° Trzeba pamiętać, że temperatury te powinny utrzymywać się także w trakcie procesu wiązania. 

Przystępując do ocieplenia domu należy uwzględnić proces schnięcia oraz spadek temperatur w ciągu nocy. Nigdy nie powinno się również montować ocieplenia na przemarzniętych powierzchniach. O ile zawilgocona ściana nie wpływa na właściwości kleju, to już zamarznięta powierzchnia nie nadaje się do tego typy pracy.

Zimowe kleje do montażu ocieplenia

Coraz szersza rzesza producentów chemii oferuje zimowe kleje i zaprawy oraz szereg dodatków mrozoodpornych, które dają możliwość dokończenia ocieplenia domu. Należy jednak pamiętać, że ocieplenie domu zimą możliwe jest tylko i wyłącznie gdy temperatura zewnętrzna jest w granicach 0°. Jeśli prognozy pogody przewidują spadek temperatury poniżej wspomnianej temperatur należy bezzwłocznie przerwać prace ociepleniowe i zabezpieczyć dotychczasowe dokonania.

Zadbaj o swój komfort i bezpieczeństwo podczas prac ociepleniowych

Ten punkt może wydawać się oczywisty, ale w natłoku pracy osoby montujące ocieplenie często zapominają o sobie. Pracując zimą na otwartej przestrzeni są narażone na działanie niskich temperatur. Warto pamiętać o odpowiednim ubraniu np. bieliźnie termoaktywnej oraz o dostępie do ciepłych napojów. Termos lub kubek termiczny z pewnością przydadzą.

Termomodernizacja

Sprawdź, jakie korzyści daje właściwe ocieplenie budynku

Wybieraj mądrze

Nie wszystkie materiały budowlane izolują od zimna, chronią przed hałasem i ogniem!

Planujesz ocieplenie domu i szukasz dobrego wykonawcy?

Prawidłowo zamontowana izolacja ze skalnej wełny mineralnej ROCKWOOL to gwarancja, że ocieplenie domu będzie trwałe i przyniesie zamierzone oszczędności. W wyszukiwarce znajdziesz nie tylko Dystrybutora, u którego kupisz produkty do izolacji wełną skalną, ale także Certyfikowanego Wykonawcę, dzięki któremu skalna wełna mineralna będzie doskonalne chronić Twój dom przez lata. 

    Drukuj mapę
    Back