Ocieplenie poddasza krok po kroku

  1. Przed przystąpieniem do izolacji poddasza użytkowego w pierwszej kolejności mierzymy rozstaw pomiędzy krokwiami w świetle tak, aby dociąć produkty na odpowiedni wymiar.
  2. Po rozpakowaniu produktu odmierzamy potrzebną długość materiału pamiętając o zachowaniu 1,5-2cm naddatku. Dodatkowe centymetry umożliwiają wykorzystanie doskonałej sprężystości i sztywności materiału, zapewniając utrzymanie się produktu pomiędzy krokwiami.
  3. Następnie przystępujemy do układania pierwszej warstwy izolacji pomiędzy krokwiami układając płyty na lekki wcisk.
  4. Po ułożeniu pierwszej warstwy ocieplenia przystępujemy do mocowania wieszaków pod płyty gipsowo kartonowe. Wieszaki mocowane do czoła krokwi montujemy po ułożeniu wełny pomiędzy krokwiami. Natomiast wieszaki tzw. grzybkowe mocowane do boków krokwi, musimy zamontować w pierwszej kolejności, jeszcze przed ułożeniem ocieplenia pomiędzy krokwiami. Rozstaw wieszaków podają producenci płyt gipsowo kartonowych, który najczęściej wynosi 40cm.
  5. Mając rozmieszczone wieszaki możemy przystąpić do ułożenia profili metalowych typu C. W przypadku wieszaków tzw. grzybkowych profile mocujemy na wcisk, natomiast w przypadku wieszaków typu ES profile przykręcamy za pomocą wkrętów.
  6. Kolejnym krokiem jest montaż drugiej warstwy izolacji pod krokwiami. W pierwszej kolejności wypełniamy profile metalowe, następnie izolujemy przestrzenie pomiędzy profilami niwelując  w ten sposób wpływ podłużnych mostków termicznych pochodzących od krokwi.
  7. Ostatnim etapem jest montaż płyt gipsowo kartonowych.

Rozwiązania

Produkty

Film