Asystent/ka ds. księgowych

Płatny staż w centrum kompetencji firmy ROCKWOOL w Poznaniu (RGBS)

Interesują Cię obowiązki związane z księgowością i funkcjonowaniem firmy z branży Shared Services Center? Znasz język angielski lub niemiecki w stopniu średniozaawansowanym i chciał(a)byś posługiwać się nim podczas stażu?

ROCKWOOL Global Business Service Center (RGBS) jest centrum kompetencyjnym w grupie ROCKWOOL i zajmuje się świadczeniem usług z zakresu księgowości, finansów i IT.

Obecnie poszukujemy osób na płatne staże w naszych działach księgowych na stanowisku Asystent/ka ds. księgowych

Oferujemy

  • Płatny staż w księgowości, możliwość kontynuacji stażu po 3 miesięcznym okresie próbnym
  • Dodatkowe benefity dostępne w biurze i udział w wydarzeniach integracyjnych
  • Zdobycie doświadczenia w międzynarodowej organizacji
  • Wdrożenie do obowiązków poprzez szkolenia
  • Elastyczny grafik stażu, biuro w Maraton Business Center

Obowiązki

  • Wspieranie procesów księgowych w dziale zobowiązań
  • Sprawdzanie prawidłowości dokumentów księgowych/faktur należących do zagranicznych jednostek
  • Inne zadania księgowo – administracyjne m.in praca z danymi, systemami księgowymi (SAP, BASWARE)
  • Drobne tłumaczenia z języka niemieckiego na język angielski informacji z faktur (dla osób ze znajomością j. niemieckiego)

Wymagania

  • Dostępność minimum 20h w tygodniu
  • Studia – trzeci rok licencjackich, pierwszy lub drugi rok magisterskich (idealnie kierunki związane z rachunkowością/ekonomią/finansami itp lub inne)
  • Znajomość MS Excel
  • Język niemiecki lub angielski w stopniu średnio zaawansowanym
  • Umiejętności analityczne i pracy zespołowej