Zalety wełny skalnej: trwałość

Istota tkwi w strukturze

Swoją wysoką efektywność izolacyjną produkty z wełny ROCKWOOL zawdzięczają dużej zawartości powietrza w swojej objętości. Dzięki strukturze wełny, zaburzonemu układowi włókien oraz ich wielokierunkowej orientacji produkty ROCKWOOL wykazują się znakomitą sprężystością i elastycznością.

Właśnie ze względu na zaburzoną strukturę włókien, skalna wełna mineralna ROCKWOOL zachowuje trwałość kształtu przy jednoczesnej elastyczności. Dzięki temu w trakcie montażu można ją dobrze wpasować w konstrukcję.  Wełna ROCKWOOL zastosowana zgodnie z wytycznymi producenta nie tworzy mostków termicznych i zachowuje swoje parametry fizykomechaniczne przez cały okres eksploatacji.

Skalna wełna mineralna ROCKWOOL nie wybrzusza się z powodu naddatku wyrobu, wynikającego ze zróżnicowanej szerokości wypełnianej przestrzeni lub drobnych niedokładności przy cięciu ocieplenia. Odpowiednie ułożenie włókien w objętości wyrobu zapobiega ściśnięciu skrajnych krawędzi i zapewnia jego jednolitą grubość na całej powierzchni izolowanej przestrzeni.

Tak więc zjawiska, które zazwyczaj powodują powstawanie liniowych mostków termicznych w konstrukcji i na ogół są trudne do wyeliminowania, w przypadku wełny ROCKWOOL po prostu nie występują.

Stabilność wymiarowa

Produkty ze sklanej wełny mineralnej zachwoują stabilność wymiarową przez okres użytkowania domu. Dzięki większej gęstości i mniejszej kompresji zachowują swoja grubość, nie osiadają, nie kurczą się i nie tracą swoich właściwości nawet przy zmiennych warunkach atmosferycznych i po wielu latach użytkowania. Określa to parametr w kodzie wyrobu oznaczony DS(TH).

DS(TH) - zmiana wymiarów nie przekracza 1% po 48h przechowywania wyrobu w temperaturze 70 +/- 2oC i wilgotności 90 +/- 5%.  Normatywna tolerancja wymiarowa produktów ze skalnej wełny mineralnej waha się (stabilność wymiarowa) od -3 mm do +5 mm, a sprężysta struktura pozwala na lepsze przyleganie nawet do nierównego podłoża.

Laminarna struktura wełny - włókna ułożone poziomo Laminarna struktura wełny - włókna ułożone poziomo
Lamelowa struktura wełny - włókna ułożone pionowo (np. płyty FASROCK LL, maty KLIMAFIX) Lamelowa struktura wełny - włókna ułożone pionowo (np. płyty FASROCK LL, maty KLIMAFIX)
Zaburzona struktura wełny - włókna równomiernie splątane w całej objętości wyrobu (np. płyty SUPERROCK, MEGAROCK PLUS) Zaburzona struktura wełny - włókna równomiernie splątane w całej objętości wyrobu (np. płyty SUPERROCK, MEGAROCK PLUS)
Zaburzona struktura wełny z utwardzoną warstwą wierzchnią (np. płyty FRONTROCK MAX E) Zaburzona struktura wełny z utwardzoną warstwą wierzchnią (np. płyty FRONTROCK MAX E)
Izolacja akustyczna
ZALETY WEŁNY SKALNEJ Izolacja akustyczna
ZALETY WEŁNY SKALNEJ

Izolacja akustyczna

Sprawdź, dlaczego wełna skalna jest najlepszym rozwiązaniem do izolacji akustycznej.
Sprawdź, dlaczego wełna skalna jest najlepszym rozwiązaniem do izolacji akustycznej.
Dowiedz się więcej o izolacji akustycznej
Bezpieczeństwo pożarowe
Zalety wełny skalnej Bezpieczeństwo pożarowe
Zalety wełny skalnej

Bezpieczeństwo pożarowe

Sprawdź, dlaczego wełna skalna zabezpiecza przez rozprzestrzenianiem się ognia.
Sprawdź, dlaczego wełna skalna zabezpiecza przez rozprzestrzenianiem się ognia.
Dowiedz się więcej o pasywnej ochronie przeciwpożarowej
Efektywność energetyczna
ZALety WEŁNY SKALNEJ Efektywność energetyczna
ZALety WEŁNY SKALNEJ

Efektywność energetyczna

Sprawdź, dlaczego wełna skalna zapewnia poprawę efektywności energetycznej izolowanych budynków.
Sprawdź, dlaczego wełna skalna zapewnia poprawę efektywności energetycznej izolowanych budynków.
Dowiedz się więcej o efektywności energetycznej
Back