TECLIT – przełomowy system do instalacji chłodniczych od ROCKWOOL

Wybór odpowiedniej izolacji termicznej wpływa na stopień efektywności energetycznej i bezpieczeństwo budynku. Szczególnym elementem, który wymaga specjalistycznego zabezpieczenia są instalacje zimne – od rur z zimną wodą, po systemy klimatyzacyjne i wentylacyjne. Stosowany materiał musi spełniać najwyższe kryteria izolacyjne i wymagania prawne, m.in. niepalność, niskie przewodnictwo ciepła przy zachowaniu pełnej paroszczelności. Na wszystkie te wyzwania odpowiada nowe, kompleksowe rozwiązanie z wełny skalnej ROCKWOOL – system TECLIT.

Brak odpowiedniej izolacji termicznej elementów chłodniczych może powodować straty energii, awarie urządzeń czy zawilgocenia w pomieszczeniach. Wiąże się to bezpośrednio z rosnącymi kosztami utrzymania budynku, a także z zagrożeniem bezpieczeństwa jego użytkowników.

Dlatego eksperci ROCKWOOL, wykorzystując ponad 75 letnie doświadczenie, opracowali pierwszy tak skuteczny system do izolacji zimnochronnej – system TECLIT. Nowe rozwiązanie to ukłon w stronę wykonawców - proces montażu nowego systemu izolacji jest szybszy nawet do 30 procent w porównaniu do powszechnie stosowanych pianek izolacyjnych. Oparty na produktach z wełny skalnej System TECLIT gwarantuje wysoki stopień bezpieczeństwa instalacji. Niepalność elementów izolacyjnych systemu (klasa reakcji na ogień A2) spełnia wymagania stawiane instalacjom w budynkach i zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia. Otuliny TECLIT PS, które stanowią część systemu, wyróżnia najniższy na rynku izolacji zimnochronnych współczynnik przewodzenia ciepła λ. Przed ewentualną kondensacją pary wodnej chroni specjalna bariera paroszczelna o współczynniku dyfuzji większym od 10000. Nowe rozwiązanie ROCKWOOL jest też wyjątkowo trwałe – wzmocniona wielowarstwowa folia aluminiowa daje gwarancję odporności na uszkodzenia mechaniczne zarówno w trakcie montażu, jak i w całym okresie użytkowania.

Długoterminowy test przeprowadzony przez Instytut Badawczy Techniki Cieplnej (FIW) w Monachium potwierdził, że system TECLIT jest w pełni przystosowany do stosowania jako izolacja instalacji chłodniczych, przewodów c.w.u i wody chłodzącej, a także instalacji ze zmienną temperaturą.

Szybsza instalacja, większa efektywność pracy instalatorów

Praca z systemem TECLIT jest szczególnie efektywna dzięki połączeniu sprawdzonych technik montażowych i nowoczesnych materiałów. Jak wykazały testy praktyczne, czas montażu rozwiązania z wełny skalnej ROCKWOOL jest krótszy prawie o 1/3 w porównaniu do pozostałychdostępnych systemów izolacyjnych. Obróbka nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi – fachowcy mogą sprawnie i precyzyjnie docinać materiał przy pomocy standardowego noża do izolacji. Przy instalacji nie używa się też kleju, a jedynym elementem łączącym jest łatwa w montażu i bezpieczna w stosowaniu taśma TECLIT AT.

Kompatybilne elementy rozwiązania gwarantują wyróżniającą się na rynku jakość i trwałość izolacji. Stosowanie systemu TECLIT pozwala na uzyskanie pierwszej tak skutecznej i bezpiecznej izolacji dla instalacji zimnych.

Więcej na temat systemu TECLIT i elementów wchodzących w jego skład

Back