‹ Powrót do wyszukiwarki

Kontakt

ROCKWOOL Polska Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 14
PL-66-131 Cigacice
Poland

Phone: +48 68 38 50 250
Contact: Jakub Dygas

Email

Architekci

Robert Konieczny, Katarzyna Furgalińska, KWK Promes POLAND

"Chcieliśmy zaprojektować standardowy dom, który można łatwo dopasować do otoczenia, a jednocześnie by był tak modyfikowany, jak to możliwe, aby zaspokoić potrzeby każdej indywidualnej rodziny." KWK Promes Architekci.

Indywidualny standard
Indywidualny dom typowy powstał w niezwykłych warunkach. Dom miał być zbudowany na dwóch różnych miejscach w tym samym czasie, ale tylko jedno miejsce zostało wybrane, w trakcie projektowania.

"Dlatego wpadliśmy na pomysł zaprojektowania indywidualnego domu typowego, który pasowałby do indywidualnych potrzeb każdej rodziny" mówi Robert Konieczny z KWK Promes.

Dzięki zastosowanej konstrukcji szkieletowej i modułowemu podziałowi przestrzeni, wnętrze domu daje się dowolnie kształtować w odpowiedzi na potrzeby konkretnych użytkowników i to zarówno na etapie projektu, jak i podczas późniejszego użytkowania domu.

Podczas, gdy ściana zewnętrzna budynku jest stała, konstrukcja dachu i rozmieszczenia pomieszczeń, jak również okna i drzwi mogą być indywidualnie zaprojektowane.

Zastosowanie trzonu komunikacyjno-instalacyjnego - rozwiązania, które polega na zlokalizowaniu komunikacji pionowej oraz wszystkich przewodów instalacyjnych w centralnym punkcie domu - koła, do minimum doprowadza ilość powierzchni komunikacyjnej oraz sprawia, że każdy punkt w domu ma jednakowy dostęp do wszelkich instalacji (w tym do wentylacji), co zapewnia pełną dowolność w kształtowaniu przestrzeni

Inteligentny cylinder

Dom został zaprojektowany jako cylinder, aby uzyskać jak najwięcej miejsca przy jednoczesnym ogrniaczeniu powierzchni ścian. Zmniejsza to potencjlane straty energii i ciepła w domu.

"Cylinder jest jednym z najmniej energochłonnych stylów budowlanych i zużycie energii jest znacznie niższe niż w typowym domu rodzinnym. To sprawia, że ​​cylinder to najbardziej zrównoważony wybór", wyjaśnia Robert Konieczny.

Cylindryczny kształt, w połączeniu z izolacją ROCKWOOL, minimalizuje mostki termiczne i skutecznie ogranicza straty ciepła.

Zrównoważony i niedrogi

Zmniejszenie powierzchni oznacza również zmniejszenie ilości materiałów potrzebnych do budowy. Dzięki temu koszty budowy są niskie. Celem było i jest tworzenie trwałych, tanich mieszkań z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii i naturalnych materiałów budowlanych, takich jak drewno i skalna wełna mineralnej.

"My nie tylko projektujemy dla dzisiejszej rodziny, ale także dla przyszłych pokoleń. Naturalne materiały, takie jak drewno i wełna mineralna ROCKWOOL są idealnymi materiałami budowlanymi dla domu trwałego i zrównoważonego", wyjaśnia architekt.


Tradycja spotyka się z tradycją

W indywidualnym domu typowym, zastosowaliśmy sprawdzone i praktykowane rozwiazania z krajów o surowym klimacie. Kamień i drewno, dwa dobrze znane i sprawdzone materiały budowlane, tworzą efektywny energetycznie i trwały dom. Drewniana konstrukcja daje poczucie ciepłą i przyjazną atmosferę, podczas gdy izolacja z wełny ROCKWOOL sprawia, że ​​dom pozostaje ciepły i przytulny, nawet w najzimniejszych okresach.